Країни G7 погодилися відтермінувати виплати за боргом України до кінця 2023 року
Група підписала меморандум про взаєморозуміння для реалізації прохання України щодо погодженого зупинення обслуговування боргу до кінця 2023 року, ідеться в повідомленні.
Єллен сказала, що це послабить тиск ліквідності й дасть українському урядові змогу збільшити соціальні, медичні та економічні видатки під час повномасштабного вторгнення Росії.
"Як і в разі нашої бюджетної підтримки в розмірі $8,5 млрд, відтермінування обслуговування боргу – це ще один спосіб, яким США допомагають Україні у її боротьбі проти жорстокої війни", – заявила міністерка.
Вона закликала інших кредиторів підтримати тимчасове скасування виплат.
20 липня група міжнародних кредиторів України заявила, що збираються дати Києву відтермінування за виплатами зовнішнього боргу до кінця 2023 року. Ідеться про $1,2 млрд, які потрібно було повернути до 1 вересня.
Контекст:
Щомісячний дефіцит бюджету України зараз становить приблизно $5 млрд. Через це, як зауважило Reuters, вона дуже залежить від допомоги західних союзників і кредиторів. За даними Міністерства фінансів, зараз Україна отримала $12,7 млрд у вигляді кредитів і грантів.
У квітні міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що Україні не потрібна реструктуризація та списання боргів. "Виплати за зовнішнім боргом України становлять 20% від усіх виплат за державним боргом цього року, і ми не маємо проблем з його обслуговуванням", – сказав тоді він. Але наприкінці червня агентство Bloomberg повідомило, що Україна вивчає можливість реструктуризації держборгу через обмежені можливості фінансування бюджету в умовах війни.
11 серпня міністерство фінансів України повідомило про те, що власники облігацій зовнішніх державних позик і державних деривативів (ВВП-варантів) погодилися відтермінувати виплати з боку України на два роки. За даними Reuters, ідеться про борг у розмірі приблизно $20 млрд за облігаціями та $2,6 млрд за ВВП-варантами. Рішення кредиторів допоможе Україні уникнути дефолту, наголосило агентство.