Країни ЄС спрощують умови доставлення гуманітарної допомоги для України – МІУ
"Ідеться про звільнення перевізників від будь-яких додаткових умов, зокрема необхідності оформлення дозволів на міжнародні вантажні перевезення. Це необхідно для оперативної доставки гуманітарних вантажів на період воєнного стану", – розповіли у МІУ.
Зокрема, для перетину кордону з Литвою, Латвією та Словаччиною не потрібно подавати інформацію про перевізника та транспортний засіб.
Федеральне міністерство цифрових технологій і транспорту Німеччини також повідомило, що українські перевізники можуть перевозити медикаменти та гуманітарну допомогу територією країни без використання дозволів. Для такого перевезення необхідно надати номер машини.
Угорщина скасувала плату за користування дорогами і реєстрацію подій в електронній системі BIREG у разі транспортування гуманітарного вантажу в Україну через її територію.
"Важливо – на лобовому склі автомобіля має бути розміщене добре видиме оголошення з написом Humanitarian Aid for Ukraine та малюнок хреста червоного кольору. В наявності має бути заповнена українською/англійською декларація про перелік товарів, що визнані гуманітарною допомогою, а також супровідний лист від організації (англійською мовою), яка надсилає гуманітарний вантаж в Україну з інформацією про одержувача, реєстраційний номер автомобіля, дату відправлення, характер та об'єм вантажу", – зазначили у Мінінфраструктури.
Окрім цього, інформація про транспортний засіб, який рухатиметься територією Угорщини, має бути надана Міністерству інфраструктури України для інформування угорської сторони.
Для перетину кордону з Польщею перевізники мають заздалегідь заповнити форму.
"Також Республіка Польща скасувала плату за користування всіма дорогами для перевізників гуманітарних вантажів. Усіх громадян України, які вимушено залишають власну країну, польська сторона забезпечить безоплатним проїздом залізничним транспортом", – написали в МІУ.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Жертвами російської агресії стали сотні мирних жителів, поранення дістало тисячі людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
3 березня ЗСУ повідомили про ліквідацію з 24 лютого вже майже 9 тис. російських окупантів, десятків літаків, вертольотів, артилерійських систем, сотень бойових бронемашин та іншої техніки.
У міноборони РФ 2 березня відзвітували про 498 загиблих російських військовослужбовців. Свої втрати в Україні російське командування визнавало не з перших днів війни.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Станом на 3 березня позови проти Росії подали вже 40 країн.
У зв'язку із вторгненням в Україну більшість країн приєдналися до санкційних заходів щодо Москви. Це спричинило обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.