Кулеба: Якщо переговори з РФ допоможуть запобігти бійні, як у Бучі, або нападу, як у Краматорську, треба скористатися такою можливістю
Ведучий запитав: "Я знаю, що ви хочете миру, президент [Володимир Зеленський] говорив про мир. Ви можете сісти та помиритися з росіянами?"
"Послухайте, вкрай складно навіть подумати про те, щоб сидіти з людьми, які вчиняють, виправдовують чи знаходять виправдання всім цим злочинам і воєнним злочинам, які завдали такої жахливої шкоди Україні. Але я розумію одне: якщо сісти за стіл переговорів із росіянами допоможе мені запобігти хоча б одній бійні, як у Бучі, або хоча б ще одному такому нападу, як у Краматорську, я маю скористатися цією можливістю. Хоч що я відчуваю, якщо у мене є шанс врятувати людське життя чи село, місто від руйнування, я скористаюся цим шансом", – сказав він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
За словами президента України Володимира Зеленського, пріоритети України на переговорах із Росією є такими: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності. Вимоги "денацифікації" та "демілітаризації" Україна обговорювати не збирається, заявив він 27 березня. Президент також уточнив, що найближчою метою України у війні має бути повернення під контроль територій станом на 23 лютого, тому що "змусити Росію повністю звільнити територію неможливо", і вже після цього обговорювати питання Донбасу та Криму.
29 березня у турецькому Стамбулі відбувся четвертий очний раунд переговорів (кілька разів делегації зустрічалися у відеоформаті).
За підсумками зустрічі голова української делегації, голова фракції "Слуги народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що Україна офіційно запропонувала підписати договір про міжнародні гарантії безпеки.
За його словами, цей договір має передбачати юридично обов'язкові гарантії безпеки, а також зобов'язання надати військову допомогу в разі агресії проти України з боку низки країн. Росія, заявив Арахамія, також має надати Києву гарантії безпеки, але "на інших умовах".
Україна фактично буде згодна на без'ядерний та позаблоковий статус, якщо буде підписано запропонований Києвом договір. Про це повідомив член української делегації, колишній заступник міністра закордонних справ Олександр Чалий.
Про готовність надати гарантії безпеки після цього заявили США, Італія, Німеччина, Туреччина. Представниця Великобританії в ООН Барбара Вудворд повідомила, що Лондон готовий відіграти свою роль у дотриманні гарантій безпеки для України. Водночас заступник прем'єр-міністра Сполученого Королівства Домінік Рааб уточнив: не як у НАТО.