Кулеба – країнам ЄС: Немає політичної волі запроваджувати нові санкції? Значить, ви допомагаєте Росії продовжувати війну
Якщо країни Євросоюзу не будуть вводити нові санкції проти країни-агресора РФ, росіяни зможуть адаптуватися до раніше введених обмежень. Про це в опублікованому 9 жовтня інтерв'ю "Forbes Україна" заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи вилучення допомоги Україні з тимчасового бюджету США.
"Це закон будь-якої країни в історії санкцій. Якщо не підтримуватиметься темп запровадження нових санкцій проти РФ, не закриватимуться канали їх обходу, не вирішиться питання про використання російських приватних і суверенних заморожених активів в інтересах України, російська економіка повністю адаптується до війни", – наголосив Кулеба.
За його словами, питання посилення санкцій проти РФ він порушував на зустрічі зі своїми європейськими колегами, яка відбулася в Києві 2 жовтня.
"На зустрічі глав МЗС країн ЄС у Києві я сказав партнерам: або ви це робите, або вам доведеться платити набагато більше, витрачати набагато більше ресурсів на розв'язання проблем, створених російською агресією проти України. Розмова проста. Немає політичної волі запроваджувати нові санкції? Значить, ви допомагаєте Росії продовжувати війну. Це закон будь-якої країни в історії санкцій", – резюмував міністр.
Контекст:
ЄС уперше ввів санкції проти Росії у відповідь на її агресію щодо України 2014 року. 2022 року, після повномасштабного вторгнення російських військ, обмеження суттєво розширили. 23 червня 2023 року ЄС ухвалив останній на цей момент, 11-й пакет санкцій проти РФ.
18 вересня агентство Bloomberg повідомляло, що ЄС може подати нові пропозиції щодо санкцій проти країни-агресора Росії вже в жовтні.
За інформацією глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ ввели майже 15,2 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – майже 17,9 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію й Північну Корею.