Кулеба: Цього разу, на відміну від 2014 року, ми перемагаємо в інформаційній війні
Кулеба розповів, що після 24 лютого для поширення правдивої інформації про війну в Україні використовували офіційні сторінки про Україну для іноземців у соцмережах, цифрову екосистему Ukraine.ua, а також створили сайт war.ukraine.ua
"Ми підрахували суму показів та охоплення цих ресурсів, і вони справді вражають. За 140 днів повномасштабної війни екосистема Ukraine.ua охопила понад 600 млн людей у світі. Із них 91 млн – у червні. І це на 21% більше, ніж у травні. Попри наративи про втому від війни, наші комунікації стають ще більш потужними", – розповів він.
За словами Кулеби, Україні вдається утримувати увагу людей онлайн до російської агресії.
"Потрібно працювати та доносити світові правду, і ми використовуємо цю унікальну нагоду ще й для того, щоб пояснювати світу, що таке Україна, хто такі українці та чому свобода – це наше друге ім'я. Розповідаємо свою власну історію, замість того, щоб її розповідали за нас. Цього разу, на відміну від 2014 року, ми перемагаємо в інформаційній війні. Звісно, завжди будуть люди за кордоном, які віритимуть у російську брехню. Але загалом критична маса людей на боці України. Це велике досягнення всієї команди президента [Володимира] Зеленського", – додав глава МЗС.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
2014 року Росія окупувала український півострів Крим і розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнавала свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, надані Україною.
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України".