Кулеба: Туреччина веде складну гру з балансування. Тут допомагає нам, там демонструє, що готова допомагати Росії. У нас є питання
Кулебу попросили прокоментувати роль Туреччини, яка бере участь у переговорах щодо розблокування експорту українського зерна, і водночас приймає російські судна з краденим зерном.
"Туреччина веде складну гру з балансування. Туреччина тут допомагає нам, там демонструє, що готова допомагати Росії, тут вона – член НАТО і конструктивно себе поводить у питанні розблокування членства Швеції та Фінляндії, тут кажуть, що вона вирішила приєднатися до БРІКС. Це дуже складна політика. У нас є питання", – сказав Кулеба.
За його словами, українська сторона почала відверто обговорювати ці питання із турецькими партнерами.
"Це ж як у відносинах між друзями, є кілька етапів: спочатку ти починаєш помічати, що щось не те, але мовчиш – ну, друг. А потім воно наростає і ти розумієш, що настав час для розмови. Ми цю розмову почали. Нам Туреччина багато допомогла у військовому плані, політичному плані, але якщо виникають питання, ми будемо їх вирішувати", – сказав Кулеба.
Міністр додав, що скоро, ймовірно, відбудуться "повноцінні переговори між Україною та Туреччиною, де ми пройдемося віч-на-віч з усіх питань".
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії до України західні країни ввели проти Москви кілька пакетів санкцій. Туреччина, що входить у НАТО, відмовилася підтримати обмежувальні заходи.
Крім того, Анкара не голосувала на засіданні Всесвітньої туристичної організації ООН, під час якого із ВТО виключили Росію.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган неодноразово пропонував організувати зустріч президентів Володимира Путіна та Володимира Зеленського і бути посередником між владою України й Росії у мирних переговорах, як до відкритого вторгнення РФ, так і після.
29 березня у Стамбулі відбувся один із очних раундів переговорів України з РФ (кілька разів делегації зустрічалися у відеоформаті) про припинення війни.
Туреччина також заявляла про готовність стати однією із країн – гарантів безпеки України після війни, але так, щоб самій не вступати у бойові дії.