Лавров висловив невдоволення через публікацію розмови Макрона і Путіна. У МЗС України відповіли
Розшифрування його спілкування зі ЗМІ наводить сайт російського МЗС.
"Принципово ведемо переговори в такий спосіб, щоб нам ніколи не було соромно. Завжди говоримо, що думаємо. Готові відповідати за свої слова та роз'яснювати нашу позицію. Вважаю, що дипломатична етика не передбачає одностороннього зливу запису", – заявив він.
Спікер МЗС України Олег Ніколенко вважає, що висловлювання Лаврова – свідчення "дисоціативного розладу" в російській дипломатії.
"Лавров згадав про дипломатичну етику, коментуючи оприлюднення змісту розмови лідера Франції Еммануеля Макрона та президента Росії Володимира Путіна напередодні повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Але при цьому він забув згадати, як його відомство в листопаді 2021 року оприлюднило конфіденційну переписку міністрів закордонних справ Німеччини та Франції у контексті діяльності нормандського формату. Як ви розумієте, дозвіл на це вони не давали. Ось і виходить такий собі дисоціативний розлад у російській дипломатії. Кажуть одне, а роблять інше", – написав Ніколенко у Facebook.
Контекст:
Макрон розповідав, що провів "сотню годин" у переговорах із Путіним, але вони не дали результату.
"З огляду на те прозріння, яке є тепер, коли я відвідав Ірпінь та Бучу, то я не тільки розчарований. Це недостатньо сильне слово, враховуючи те, до чого призвели дії цієї людини", – зазначив Макрон 16 червня під час візиту до України. За словами президента Франції, він іноді телефонував Путіну на прохання президента України Володимира Зеленського, але частіше це відбувалося за його власною ініціативою.
30 червня французькі ЗМІ опублікували повну стенограму розмови Путіна і Макрона, яка відбулася 20 лютого. Макрон говорив про деескалацію, а Путін – дратувався і брехав.