"Настав час поглибити зв'язки з тими, хто цього щиро прагне". У МЗС відповіли на заяву папи римського про готовність відвідати Київ та Москву
Сьогодні вийшло інтерв'ю Франциска агентству Reuters, у якому він заявив, що після поїздки до Канади, яка запланована на кінець липня, хоче відвідати Росію, а потім Україну.
"Українська сторона неодноразово висловлювала запрошення папі римському відвідати Україну. Ми вважаємо, що цей візит посилить роль понтифіка у відновленні миру на українській землі, а також підтримає дух українців, які зазнають невимовних страждань через агресію Росії. Показово, що в Москві наразі всіляко ігнорують готовність святого отця відвідати Росію", – написав Ніколенко, коментуючи заяву Франциска.
На думку спікера МЗС, ці дії РФ є черговим свідченням того, що Москва прагне війни, а не миру.
"Настав час поглибити зв'язки з тими, хто цього щиро прагне. Поновлюємо запрошення папі Франциску відвідати нашу державу і закликаємо продовжувати молитися за український народ. Добро неодмінно переможе російське зло", – додав він.
Контекст:
Папа римський 13 березня на тлі масового військового вторгнення РФ закликав припинити вбивства невинних людей в Україні, зосередитися на діалозі та відкрити гуманітарні коридори.
20 березня Франциск закликав міжнародну спільноту докладати зусиль для припинення війни РФ проти України. Він також відвідував поранених українських дітей у лікарні у Ватикані та засуджував дії РФ.
Водночас Ватикан критикували в Україні через ідею про жест "примирення" – 15 квітня у Римі уродженки України та Росії Ірина та Альбіна, які вже понад 20 років живуть в Італії, спільно пронесли процесійний хрест під час традиційної хресної ходи у присутності папи. Від ідеї не відмовилися (про це просила Україна), але скоротили до мінімуму текст промови під час етапу, в якому брали участь емігрантки.
Українці не змогли прийняти цей жест, пояснював пізніше президент України Володимир Зеленський.
Після початку повномасштабного вторгнення приїхати до Києва Франциска запрошували Зеленський, мер Києва Віталій Кличко, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та посол України у Ватикані Андрій Юраш. Сам папа ще у квітні не відкидав поїздки в Україну, але не говорив про часові межі.
5 червня Франциск заявив, що хоче поїхати в Україну, але має дочекатися відповідного моменту, щоб не нашкодити.