Лікарні Києва працюють та забезпечені всім необхідним – Кличко
Медична сфера Києва працює та забезпечена всім необхідним. Про це повідомив мер Києва лідер партії УДАР Віталій Кличко у своєму відеозверненні, інформує офіційний портал Києва.
"Лікарні міста всім необхідним забезпечені. Працюють. Лікарі перебувають на бойовому чергуванні. Пологові будинки столиці теж працюють. І протягом останніх восьми днів у Києві народилося 390 малюків. 199 хлопчиків і 191 дівчинка. А в Київському зоопарку народився лемур, якого назвали Байрактаром", – розповів Кличко.
Він наголосив, що місто й далі зміцнює оборону, і закликав киян допомагати одне одному.
"Місто продовжує готуватися до оборони. На вулицях – усе більше блокпостів, обмежувальних блоків, їжаків. Також, нагадаю, працює Гуманітарний штаб столиці, усі контакти на сайті КМДА. І для тих, хто хоче допомогти, і для людей, яким сьогодні потрібна допомога. Зберігаємо витримку! Допомагаємо, чим можемо, людям поруч! Тримаємо Київ! Разом вистоїмо!" – наголосив лідер партії УДАР.
Кличко звернувся до власників приватних аптек з проханням за можливості відкрити ці заклади.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Жертвами російської агресії станом на 28 лютого стало 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
Станом на 4 березня втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із вимогою "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Станом на 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.
У зв'язку з вторгненням в Україну більшість країн приєдналася до санкційних заходів щодо Москви. Це спричинило обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.