Лікарні у Брестській області Білорусі переповнені військовими РФ, лікарі змушені відмовляти у лікуванні білоруським громадянам – Генштаб ЗСУ
"У Брестській області Республіки Білорусь, особливо у районах, де розміщуються прибуваючі підрозділи збройних сил РФ, значно посилюється соціальна напруга. Зокрема, місцеві лікарні перевантажені роботою з російськими військовослужбовцями, які масово хворіють через незадовільні умови утримання в наметових містечках", – ідеться в повідомленні.
За даними Генштабу, лікарі змушені відмовляти в обслуговуванні громадянам Білорусі.
Також у пресцентрі зазначили, що ситуація на волинському та поліському напрямках – без суттєвих змін.
"Триває формування російсько-білоруського угруповання військ на території Республіки Білорусь", – зазначено у зведенні.
Контекст:
24 лютого Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема, з Білорусі, хоча за кілька днів до цього міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.
На початку квітня північні регіони України звільнили від окупантів. Із території Білорусі окупанти запускали по українських об'єктах ракети і дрони-камікадзе, з білоруських аеродромів злітали літаки, які обстрілювали Україну.
У Раді нацбезпеки і оборони України заявляли, що президент Росії Володимир Путін щодня тисне на Олександра Лукашенка, який перебуває в Білорусі при владі з 1994 року, щоб той почав збройну агресію проти України з боку Білорусі.
4 жовтня Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він сказав, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави". Розгортання, за словами Лукашенка, почалося 8 жовтня. Помічник міністра оборони Білорусі з міжнародного військового співробітництва Валерій Ревенко заявив, що у країну прибуде приблизно 9 тис. російських військових.
11 жовтня Лукашенко оголосив у Білорусі перевірку боєздатності збройних сил. За даними білоруського видання "Наша Ніва", під прикриттям цієї перевірки проводитимуть приховану мобілізацію.
4 листопада Лукашенко сказав, що у нього "немає жодного бажання скеровувати в Україну білоруських військових".