"Люди спали на підлозі, а на допитах їх катували струмом". Харківська поліція підтвердила щонайменше одну смерть від тортур у Балаклії

У "катівнях" Балаклії окупанти тримали місцевих жителів
Фото: МВС України / Facebook
Харківська поліція зафіксувала щонайменше один підтверджений факт смерті людини внаслідок катування в Балаклії Харківської області, яка пів року перебувала під російською окупацією. Про це 14 вересня повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ України з посиланням на начальника слідчого управління поліції в Харківській області Сергія Болвінова.

Болвінов показав представникам іноземних ЗМІ приміщення Балаклійського відділення поліції, де під час окупації російські військові та представники спецслужб утримували й катували місцевих жителів.

За його інформацією, в адмінбудівлі поліцейської дільниці були військові так званої "ЛНР" і Чеченської Республіки, а також представники ОМОН міста Тольятті (Самарська область РФ) і ФСБ Росії. У кожному приміщенні тримали від восьми до 15 осіб, за якими таємно вели спостереження.

"У ході огляду будівлі ми виявили дроти, які вели до прихованих відеокамер у приміщеннях, де утримувалися заручники. Люди, зокрема й жінки, спали на підлозі, а на допитах їх катували електричним струмом. На даний час ми маємо один підтверджений факт смерті людини внаслідок катувань. Нам відомі анкетні дані постраждалого і місце захоронення, відтак будемо проводити ексгумацію для подальших процесуальних дій", – сказав начальник слідчого управління ГУНП у Харківській області.

Утікаючи зі звільненої Балаклії, окупанти залишили ув'язнених у закритих приміщеннях. Одному із заручників вдалося розбити вікно, він виліз і звільнив інших, відчинивши двері ззовні.

У поліції кажуть, що точну кількість утримуваних і постраждалих у "катівнях" Балаклії ще уточнюють.

Раніше Болвінов розповідав, що російські окупанти облаштували в Балаклії концтабори, куди звозили тих, хто служив у Збройних силах України, брав участь в АТО, а також їхніх родичів.

Контекст:

Балаклію окупували 2 березня. Мер міста Іван Столбовий погодився на співпрацю з окупантами, а згодом, за інформацією ОВА, разом із сім'єю поїхав до РФ.

6 вересня ЗСУ провели успішний контрнаступ у районі Балаклії й відкинули російські війська на лівий берег річок Сіверський Донець та Середня Балаклійка, повідомляв американський Інститут дослідження війни (ISW). 8 вересня про звільнення Балаклії повідомив президент України Володимир Зеленський.

10 вересня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський і голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов офіційно підняли прапор України у звільненій від російських окупантів Балаклії.