Майже третина українських полів можуть бути незасіяними або недоступними через війну – екологи
"Значна частина оброблюваних площ окуповані, деякі з них безпосередньо пошкоджені через військові дії та забруднені продуктами вибухів, що робить такі землі непридатними для вирощування продовольчих культур. Також нам відомо, що російські окупаційні війська цілеспрямовано знищують сільськогосподарське обладнання українців, спричиняючи очікувану продовольчу кризу. Ми також наголошуємо, що навіть після звільнення окупованих територій посівна кампанія на деяких із них може бути неможливою до проведення розмінування", – пояснили ситуацію автори дослідження
Зону, яка може виявитися недоступною для ведення сільського господарства, біологи розрахували з огляду на комплексну картографічну інформацію воєнних операцій та розташування російських окупаційних військ, зібраних українськими користувачами, та враховуючи прифронтову буферну територію.
"Наразі 110 053 км&³2; оброблюваних земель знаходяться в межах ризикової зони сільського господарства в Україні, що становить понад 30% усіх оброблюваних земель в Україні. Наведені дані щодо оброблюваних площ відрізняються від даних офіційної статистики, бо вони підраховані з розпізнаної карти класифікації землекористування, згідно з якою загальна площа агроугідь становить 365 389 км&³2; по всій Україні. Для розрахунків ми використовували мапу землекористування Copernicus Global Land Service, що була отримана за сучасними алгоритмами обробки даних дистанційного зондування Землі", – повідомили в організації.
Щодо ймовірного експорту, то його буде обмежено не лише у зв'язку з проблемою земель, а й через те, що в умовах воєнного стану агропродукцію місцевого виробництва розподілятимуть на користь споживачів усередині країни.
"Тож ми припускаємо, що зменшення експорту сільськогосподарської продукції буде більш значним, ніж відсоток незасіяних або недоступних для посадки земель. Широкомасштабні військові дії, що відбуваються в Україні, є прецедентом у сучасній історії цивілізації. Як у соціальному, культурному, економічному й освітньому вимірах, так і в агроприродному балансі", – заявили в Українській природоохоронній групі
Війна Росії проти України. Головне
Контекст:
За даними аналітичного сайта The Observatory of Economic Complexity, Україна є п'ятим за величиною експортером пшениці (після Росії, Франції, США та Канади), на її частку припадає приблизно 7% світових продажів. Частка України у світовому експорті олії становить 45,8%, країна є найбільшим продавцем цього продукту у світі.
Директор-виконавець Всесвітньої продовольчої програми Девід Біслі заявив, що війна в Україні може стати причиною зростання світових цін на харчові продукти, що призведе до катастрофічних наслідків для найбідніших верств населення в різних країнах. Він сказав, що від постачання зернових з України дуже залежать Ємен, Сирія, Туніс та Ліван.
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький розповів 11 березня, що Україна виробляє продукції вп'ятеро більше, ніж споживає, тож запасів продовольства для внутрішнього споживання досить.
Уряд України вже запустив програми додаткової фінансової підтримки, щоб за першої можливості в Україні розпочалася посівна кампанія. Українські сільгоспвиробники вже можуть отримати кредит під 0%, а держава гарантує перед банками 80% від суми такого кредиту. Уряд передбачив на ці два напрями допомоги понад 25 млрд грн, розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.