Макрон заявив, що провів у переговорах із Путіним "сотню годин", і закликав "не принижувати Росію"
"Ситуація [у світі] тривожна. Ось чому я витрачаю на це так багато часу і сил. Я втратив лік розмовам із Володимиром Путіним із грудня. Загалом сотня годин", – сказав Макрон.
Він наголосив, що ці розмови не були таємними і відбувалися на прохання президента України Володимира Зеленського.
Відповідаючи на запитання щодо ставлення до Путіна, Макрон сказав: "Я думаю, і я сказав йому, що він зробив історичну і фундаментальну помилку для свого народу, для себе та для історії. Утім росіяни, як і раніше, – великий народ. Я гадаю, що він ізолював себе. Зачинити себе в ізоляції – це одне, але зуміти з неї вийти – це важкий шлях".
Водночас президент Франції заявив, що "не потрібно принижувати Росію", щоб у день припинення бойових дій можна було знайти вихід із ситуації дипломатичними каналами.
"Я переконаний, що роль Франції полягає в тому, щоб бути державою-посередником", – додав Макрон.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Le Figaro писало на початку травня, що із грудня 2021 року Макрон і Путін розмовляли "майже 20 разів".
Чергова розмова з Путіним відбулася 28 травня – її Макрон провів разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцом, розмова тривала 80 хвилин. Політики вмовляли президента РФ вивести війська з України, розблокувати Чорне море для експорту зерна і погодитися на переговори із Зеленським, а також звільнити захисників "Азовсталі". Водночас Шольц і Макрон "позитивно відгукнулися про прихильність президента Росії до поводження з полоненими комбатантами відповідно до норм міжнародного гуманітарного права".
Зеленський у травні, говорячи про зусилля Макрона у припиненні війни РФ проти України, заявив, що "пропонувати деякі речі, пов'язані з поступками на наш суверенітет, заради того, щоб зберегти обличчя президенту Путіну, не дуже коректно з боку тих чи інших лідерів". У команді Макрона запевнили, що президент Франції не пропонував Україні погодитися на територіальні поступки.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що такі пропозиції робив не лише Макрон, а й інші "люди з європейської політичної спільноти".