Пугачов: При мені Путін займався лише "Газпромом" та Україною. Ці теми його хвилюють, наче це щось особисте
Пугачов і Путін познайомилися на початку 1990-х років, а близько спілкуватися почали 1996-го. За словами бізнесмена, з Путіним із кінця 1990-х і приблизно до 2010 року вони проводили дуже багато часу разом і спілкувалися практично щодня. У ЗМІ Пугачова називали "банкіром Кремля" і "банкіром Путіна".
За його словами, російським газовим монополістом "Газпромом" Путін зацікавився відразу після приходу до влади, 2000 року, Україною – за чотири роки, коли в Україні відбулася Помаранчева революція і проросійський кандидат Віктор Янукович не зміг виграти вибори президента.
"Із 2004 року, після того як програв Янукович, він почав прицільно займатися [Україною]. При мені він так прицільно займався не спецслужбами, не якимись соціальними службами, не фінансами, він займався "Газпромом" та Україною. Це дві речі, які його хвилюють, ніби це щось особисте, ніби – я не знаю – йому спати незручно. Ось дві речі [його цікавили] за весь час спілкування. Уявіть, грубо кажучи, з 2004 року Україна його хвилювала на рівні "Газпрому", – сказав Пугачов.
Він згадав, що 2004 року Путін двічі поспіхом вітав Януковича з перемогою на виборах. Потім, коли стало зрозумілим, що Янукович програв Віктору Ющенку, президент РФ зайнявся вихованням "п'ятої колони" в Україні, продовжив бізнесмен.
"Він, по суті, виростив таку "п'яту колону" в Україні – [Віктора] Медведчука та інших, ви краще знаєте", – наголосив Пугачов.
Бізнесмен спробував пояснити, чому для Путіна тема України така важлива.
"Це як санкції проти його дочок. Йому начхати на дочок, йому начхати на Україну, йому начхати на Януковича і Медведчука. Але це просто його рідне, його особисте. Тобто плюнули в душу. І тут він, як то кажуть, звіріє", – сказав Пугачов.
Бізнесмен вважає, що метою Путіна, коли він оголосив про повномасштабне вторгнення військ в Україну, було захоплення всієї території країни. Він переконаний, що від цієї ідеї президент РФ поки не відмовився.
Контекст:
24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" і "денацифікації" України. Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Один із полонених, свідчення якого опублікувало відомство, розповів, що російським військовослужбовцям видали провізію із запасом на три доби. Але бліцкриг провалився.
На початку квітня Збройні сили України витіснили російські війська з північних областей країни. 5 травня стало відомо, що Збройні сили України перейшли до контрнаступальних дій у Харківській області, а 28 травня – на півдні країни. Зараз найактивніші бої тривають на Донбасі.
За даними "Медузи", еліта у Росії розділилася на два табори: бізнес і багато членів уряду незадоволені тим, що Путін розпочав війну, не подумавши про масштаби санкцій, а представників силових структур не влаштовують повільні темпи так званої спецоперації. Наближені до адміністрації президента РФ та уряду співрозмовники видання розповіли, що у владі дедалі частіше обговорюють тему "майбутнього після Путіна".