Пугачов: Мета Путіна – уся Україна. Він від цієї ідеї не відмовився
"Звісно, метою і бажанням була вся Україна. Це був реванш. Але більшою мірою це було щось бажане, яке мало статися за три дні під звуки оркестру на Красній площі", – сказав Пугачов.
Він переконаний: Путін сподівався, що російських солдатів в Україні зустрінуть із хлібом-сіллю, скажуть "Welcome", а президент України Володимир Зеленський утече до Польщі і звідти "буде просити в нього пробачення або не буде, а просто набуде польського громадянства".
Водночас, наголосив бізнесмен, Путін розглядав це як "возз'єднання" двох країн.
"Саме возз'єднання, а не "Путін поневолив Україну". Багато хто портрет спотворює, що це лиходій, який вирішив убивати дітей [в Україні]... Це є. Але в історії з Україною це виникло постфактум. Спочатку [було заплановано] тріумф. "Заходимо, забираємо і всі щасливі", – вважає Пугачов.
Гордон запитав, яке місце в цій історії тоді відігравав Донбас (російська влада заявляла, що хоче його "звільнити" від України). На думку бізнесмена, Донбасу було відведено суто технічну роль, уся історія з визнанням "незалежності" Донецької та Луганської областей України напередодні повномасштабного вторгнення була потрібна для того, щоб перекинути туди російські війська. Пугачов сказав, що, "незважаючи на політичний нігілізм, який панує в Росії", представники російської влади люблять дотримуватися якихось "тільки їм зрозумілих" формальностей.
"Це якісь банальні речі, мовляв, "ми визнаємо ці "республіки", підписуємо угоду про військово-технічну співпрацю, отже, ми туди можемо заперти військову техніку і, не оголошуючи війни, цю війну вести". Але це вже зовсім незначні речі", – сказав Пугачов.
Він переконаний, що від ідеї захопити всю Україну Путін не відмовився.
"Наразі ні, не відмовився. Просто йому наливають, що "ми готуємося, у нас перегрупування, зараз нову техніку підженемо, розберемося, міняємо стратегію і тактику"... Знаєте, як кажуть, клієнт дозрів. Ось поки він не дозрів.. Але до певного моменту він дозріє", – сказав бізнесмен.
Контекст:
24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Спочатку, за даними СБУ, Путін сподівався захопити Україну за кілька днів. Один із полонених, свідчення якого опублікувало відомство, розповів, що російським військовослужбовцям видали провізію із запасом на три доби. Але бліцкриг провалився.
На початку квітня Збройні сили України витіснили російські війська із північних областей країни. 5 травня стало відомо, що Збройні сили України перейшли до контрнаступальних дій у Харківській області, а 28 травня – на півдні країни. Зараз найактивніші бої точаться на Донбасі.
За даними "Медузи", еліта в Росії розділилася на два табори: бізнес і багато членів уряду незадоволені тим, що Путін розпочав війну, не подумавши про масштаби санкцій, а представників силових структур не влаштовують повільні темпи так званої спецоперації. Наближені до адміністрації президента РФ та уряду співрозмовники видання розповіли, що у владі дедалі частіше обговорюють тему "майбутнього після Путіна".