"Мали придушити дії з боку мирних жителів аж до розстрілів". Полонені окупанти дали пресконференцію українським ЗМІ

На запитання, чи розраховують окупанти повернутися до Росії, яку очолює нинішня влада, вони відповіли, що сумніваються, хоча надії не втрачають
Скріншот: 24 Канал / YouTube
Полонені російські окупанти розповіли, що напад на Україну Росія планувала ще рік тому, а після вторгнення перед ними стояло завдання придушувати спротив мирного населення. Відео пресконференції опублікував 2 березня "24 канал".

Окупанти розповіли, що є поліцейськими. У лютому їх відправили на навчання до Білорусі.

За словами підполковника на посаді старшого оперуповноваженого УВС Дмитра Астахова, вони до кінця не вірили, що увійдуть на територію України.

Окупанти також повідомили, що командування нібито їм почало давати завдання щодо "спецоперації" вже на території України.

Астахов розповів також, що російські ЗМІ постійно передавали, що в Україні "фашистський режим", "націоналісти захопили владу" і "треба звільняти людей від ярма".

Він наголосив, що йому соромно, і звернувся до російських військовослужбовців.

"Якби на мою територію хтось прийшов, я б зробив так само, як ці люди. І мав би рацію. Я зараз, отже, у ролі карателя. Тут відбувається геноцид. Народ знищують. Український народ. Ну і нас – за те, що вторглися на чужу територію. Росія переможцем не буде. Поки є можливість – зупиніться, поверніться додому", – сказав він.

Інспектор групи інформації та документування підрозділу загону міліції особливого призначення (ОМОН) із Новокузнецька Кемеровської області Євген Спиридонов повідомив, що перед ними ставили завдання придушувати мирні протести в разі захоплення Києва.

"За підтримки збройних сил РФ ми мали заїхати до Києва і надати їм взаємодію в захопленні. Після захоплення ми мали всіляко придушити протиправні дії з боку мирних жителів України – аж до арештів, фізичних примусів, розстрілів", – розповів окупант.

Він додав, що коли лягав спати, молився, щоб у них не влучив снаряд.

За словами старшого сержанта поліції ОМОН Новокузнецька Євгена Плотникова, Росія готувалася до нападу на Україну ще торік.

"Як ми потім усвідомили, підготовку до війни з Україною здійснювали заздалегідь. Тобто ще влітку 2021 року. Також позбирали на навчання всі підрозділи Росгвардії, ОМОН, спеціального загону швидкого реагування (СЗШР) та збройних сил РФ. Також до складу входили силовики Чечні та Дагестану", – розповів він.

На запитання, чи розраховують окупанти повернутися до Росії, яку очолює нинішня влада, вони відповіли, що сумніваються, хоча надії не втрачають.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не повідомляла). Станом на 2 березня загинула 21 дитина.

За інформацією президента України Володимира Зеленського, втрати окупантів станом на 2 березня становлять приблизно 9 тис. осіб. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за даними міністерства оборони РФ станом на 2 березня, дістали поранення.

Президент України повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із вимогою "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.