Маляр показала українську бронемашину Bradley після прямого влучання в неї "Града"
Вона опублікувала фотографії бронемашини в ангарі та українських військових поряд із БМП у лісі.
"На першому фото – український Bradley після прямого влучання в нього "Града". На другому – екіпаж цього Bradley, який успішно евакуювався після влучення і продовжує виконувати завдання на іншій техніці. Пошкоджений Bradley вже на ремонті", – написала заступниця міністра.
Вона також опублікувала подробиці ситуації, надані 47-ю окремою механізованою бригадою "Магура".
"На бойовому завданні Bradley отримав пряме влучання ракети в башту і загорівся. Екіпаж безпечно евакуювався, а механік-водій (на третьому фото) відвів бронемашину на безпечні позиції й загасив. Наслідки – легка контузія в одного з воїнів", – написала Маляр.
На її думку, цей приклад доводить, що "заявлена виробником бронемашин непересічна бойова живучість – не просто слова".
"Bradley допомагає зберегти найцінніше – життя військовослужбовців. А сталь завжди можна відновити. Не існує техніки, яку неможливо знищити, існує техніка, яка рятує життя", – підсумувала заступниця міністра.
Контекст:
M2 Bradley – бойова машина піхоти США, яку назвали на честь генерала Омара Бредлі. Як пише Bloomberg, Bradley може забезпечити значне збільшення боєздатності наземних військ, тому що це, по суті, легкий танк. Він озброєний 25-мм гарматою і протитанковими ракетами TOW.
4 січня президент США Джо Байден уперше повідомив, що у Штатах обговорюють постачання М2 Bradley Збройним силам України. 5 січня він заявив, що таке рішення ухвалили. 19 квітня Пентагон підтвердив прибуття перших БМП Bradley в Україну.
Російські пропагандисти в червні заявляли, що Україна нібито втратила понад десяток бойових машин піхоти Bradley під час контрнаступу. Французьке агентство AFP 11 червня повідомило з посиланням на військових 47-ї бригади, що в одному з підрозділів було знищено шість Bradley, ще три – пошкоджено, але їх можна відремонтувати.
13 червня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні, до якого увійдуть, зокрема, Bradley. "Голос Америки" писало, що бронетехніка (Stryker і Bradley), яку виділяють Україні в межах нового пакету, має замінити бойові машини, втрачені ЗСУ під час контрнаступу, який розпочато.
Україна не публікує офіційних даних про свої бойові втрати.