Малюська заявив, що безпекова угода з Великобританією містить "чітку алюзію" на ст. 5 НАТО

Малюська: Нам стане легше протидіяти тезам про те, що Україна повинна змиритися із втратою частини території
Фото: Нотаріальна палата України / Facebook

Безпекова угода, укладена між Україною та Великобританією, передбачає зобов'язання заморожування активів країни-агресора РФ, а також містить пункти, наближені до положень договору НАТО. Про це, коментуючи юридичний складник документа, міністр юстиції України Денис Малюська заявив 13 січня в ефірі національного телемарафону, який транслював у YouTube телеканал "Рада".

Він назвав підписану угоду "комунікаційною перемогою" України на тлі чуток про те, що Захід нібито схиляє Київ до переговорів із Росією.

"Ця угода чітко вказує на те, що жодного навіть подібного натяку бути не може… Нам буде легше протидіяти тезам про те, що Україна повинна на якомусь етапі змиритися із втратою хоча б частини території. Цього не відбудеться ніколи, договір чіткий у цьому плані", – наголосив Малюська.

Міністр зазначив, що окремі пункти в тексті угоди "максимально наближені" до положень договору НАТО. Зокрема, одна із частин документа містить чітку алюзію на ст. 5 НАТО, згідно з якою напад на одну із країн вважають нападом на всіх членів Альянсу. У договорі між Україною та Великобританією є теза, що подальший напад на Україну означатиме "атаку на безпеку" НАТО, зокрема й Великобританії.

"Натяк цілком зрозумілий. Ми ще не є членом НАТО, але маємо повну підтримку Великобританії, щоб зобов'язання перед Україною були принаймні схожими", – сказав Малюська.

Також він наголосив на тому, що в договорі Великобританія підписалася під тим, що РФ не поверне собі суверенних активів, поки повністю не компенсує Україні завданих війною збитків.

"Ми маємо гарантію, що відповідні суверенні російські активи, які знаходяться у Великобританії, їй не будуть повернені. Окрім того, британці підписалися під тим, що вони будуть напрацьовувати з іншими партнерами механізм, щоб використати суверенні кошти РФ на користь України. Це, безумовно, також величезне й гарне зобов'язання Великобританії, яке нам – юристам – украй подобається", – резюмував Малюська.

Контекст:

12 січня в Києві прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак і президент України Володимир Зеленський підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки. "Якби такі гарантії були досягнуті в 1991 році, зокрема із Британією, то війна б не почалася", – цитує Зеленського "Європейська правда".

Анонсуючи візит Сунака до України вранці 12 січня, офіс британського уряду назвав угоду "історичною". На думку влади Сполученого Королівства, документ стане першим кроком у розвитку "непохитного 100-річного партнерства між Україною та Великобританією".

Видання "ГОРДОН" публікувало повний текст безпекової угоди між Україною та Великобританією.