Мер Чернігова: Ми ховаємо людей у траншеї, складаємо їх у ряд, щоб потім нормально перепоховати
За словами Атрошенка, через постійні обстріли поки що неможливо використовувати для поховань найбільший цвинтар міста.
"Ми навіть не можемо сьогодні використовувати свій цвинтар "Яцеве". Ми тимчасово використовуємо цвинтар у Ялівщині. Екскаватор риє траншеї, ми складаємо в ряд людей і в районі розміщення кожної труни ставимо табличку, щоб потім [нормально] перепоховати. Це жах. Це реальний геноцид. Це абсолютно свідоме знищення українців", – переконаний Атрошенко.
Він надіслав виданню "ГОРДОН" фото та відео трун, у яких сьогодні ховають чернігівців.
Атрошенко розповів, що в Чернігові не припиняють бомбардувати житлові мікрорайони, зокрема забороненими боєприпасами.
"Триває артилерійський обстріл постійно, бомблять "Гради". "Гради" практично повністю стерли з лиця землі передмістя, приватні будинки повністю знищено – все переорано. Застосовують касетні бомби", – повідомив міський голова.
Він вважає, що до Чернігова мають терміново прибути прокурори Міжнародного кримінального суду в Гаазі, щоб зафіксувати застосування забороненої зброї.
Атрошенко також звернув увагу, що по місту постійно завдають авіаударів.
"Позавчора було найважчих авіаційних ударів завдано по місту. Льотчики – це просто бездушні мерзотники і фашисти. Вони скидали у добру видимість (удень це відбувалося) бомби з малих висот. Вони чудово бачили, куди вони скидали величезні бомби – на житловий мікрорайон. Було знищено кілька будинків у районі вулиці Чорновола. Там пошкоджено тисячі квартир", – розповів мер міста.
Він сказав, що тільки при ньому рятувальники дістали з-під завалів тіла "приблизно 25–30 людей".
Атрошенко не зміг відповісти на запитання, скільки в Чернігові загиблих. Він розповів, що у влади є статистика лише про поранених, які надійшли до лікарень (деякі з них пізніше померли).
"От цих людей, які надійшли пораненими, уже набагато більше, ніж 300", – сказав Атрошенко.
У Чернігівській області (разом із Харківською, Сумською, Херсонською, Миколаївською та Київською) тривають одні з найактивніших бойових дій від початку російського вторгнення.
Контекст:
Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів.
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
Втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Росія перші дні війни не визнавала, що гинуть її військові, 2 березня визнала загибель 498 російських військовослужбовців.
Президент України повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.