Мер Чернігова: Ми роздаємо по 10 літрів води в руки. Це гуманітарна криза чи ні?
Чернігів опинився в умовах гуманітарної катастрофи. Про це мер міста Владислав Атрошенко розповів в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
Наразі в усьому Чернігові немає електропостачання, сказав Атрошенко. Він говорив із Гордоном при світлі ліхтарика. Електрики немає, оскільки всі підвідні мережі, від яких місто бере електроенергію, – в зоні бойових дій, а "темпи знищення інфраструктури перевищують можливості її лагодити", розповів мер. 22 березня, за його словами, у Чернігові загинуло двоє електриків, які поїхали проводити ремонт мереж, – підірвалися на міні.
За його словами, без електроенергії місто вже приблизно 10 днів.
"Ми щодня його [електропостачання] намагаємося лагодити, іноді це вдається, але я людям пояснюю, що якщо тривають бойові дії постійно під лініями електромереж, то це буде диво. У нас немає світла – відповідно, немає води. Є проблема з водою, тому що ми не можемо подати напругу, крім того, мережі розбиті. Ми не можемо подати, тому що немає тиску, тому що мережа дірява, у дірках. Тепла немає. Тому що розбиті мережі теплові", – розповів Атрошенко.
У Чернігові, за його словами, зруйновано дві теплові магістралі.
"Їх знищено, там вирвано шматки по кілька метрів 800-го діаметра труби. Відповідно, половину міста, яку опалювали на ТЕЦ, знеструмлено давно і там немає води і немає тепла", – сказав Атрошенко.
Мережі опалення, як каже мер, у будинках розмерзлися, коли були морози. І зараз навіть якщо їх відремонтувати, тепло подати у квартири неможливо, оскільки квартири буде затоплено, сказав Атрошенко, зазначивши, що поки ремонт провести нереально. Це проблема для наступного опалювального сезону, для того, щоб відремонтувати ці мережі, потрібно щонайменше три-чотири роки, додав він.
Воду жителям Чернігова розвозять у ємностях, але цих ємностей замало, каже мер.
"Ми роздаємо по 10 літрів води в руки. І ось тепер ти мені, Дімо, дай відповідь на запитання: коли немає води, газу, тепла, немає електроенергії – це гуманітарна криза чи ні? І місто опинилося в оточенні", – обурився Атрошенко.
Гордон відповів, що це катастрофа.
"Це гуманітарна катастрофа. Це просто концтабір. Чистий концтабір. І водночас бомбардування й щодня знищення", – продовжив Атрошенко.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Окупанти атакують Чернігів із самого початку повномасштабної війни (24 лютого), вони скидають на місто авіабомби, ведуть артилерійський вогонь. Армія РФ знищує мирне населення, каже Атрошенко.
3 березня він казав, що руйнування у Чернігові можна порівняти з тими, які були під час бомбардування нацистами 1941 року. 23 березня він сказав, що вже зруйновано майже 60% об'єктів інфраструктури, а 40% будинків у приватному секторі "знищено в пил". За даними Атрошенка, із Чернігова за час вторгнення виїхало більше ніж половина населення.
6 березня президент України Володимир Зеленський надав Чернігову звання "Місто-герой", Атрошенка нагородив орденом Мужності.