"Ми будемо битися, поки не вийдемо на міжнародно визнані кордони України". Умєров звернувся до міністрів оборони країн ЄС

Умєров розповів союзникам про роботу переданих ними систем ППО
Фото: EPA

Міністр оборони України Рустем Умєров 14 листопада в режимі відеозв'язку звернувся до колег із країн Європейського союзу й подякував партнерам за систематичну підтримку України у війні проти російського агресора. Про це повідомила пресслужба Міноборони.

"Днями я був на пункті управління дивізіону ППО, на озброєнні якого стоять передані вами системи. На корпус пункту управління нанесено 192 позначки. Це 192 повітряні цілі, які нашим воїнам удалося збити завдяки вашій підтримці. Ми мусимо пам'ятати: це могли бути 192 зруйновані об'єкти – житлові будинки, підприємства, електропідстанції, залізничні станції, елеватори, школи", – сказав Умєров.

Він звернув увагу, що продовження і прискорення військової допомоги від партнерів дасть Україні змогу "планувати і здійснювати не лише оборону, але й наступ".

"Ми будемо битися, поки не вийдемо на міжнародно визнані кордони України", – наголосив міністр.

Контекст:

Після повномасштабного нападу країни-окупанта РФ низка країн Заходу збільшила військову допомогу Україні. Станом на початок вересня 2023 року Україна отримала від партнерів військової допомоги приблизно на $100 млрд, повідомив Олексій Резніков, який обіймав тоді посаду міністра оборони України.

У ЄС погодили акт про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), а також домовилися про спільні закупівлі боєприпасів. Станом на вересень, як вказано на сайті Європейського оборонного агентства, для спільних закупівель боєприпасів об'єдналися 26 країн – членів ЄС і Норвегія. Країни виготовлятимуть і закуповуватимуть боєприпаси як для поповнення своїх запасів, так і для передання Україні. У березні лідери ЄС ухвалили угоду про надання Україні 1 млн артилерійських снарядів протягом найближчих 12 місяців.

Лідером у військовій допомозі Україні є США. Вони виділили Україні понад $44,5 млрд на допомогу у сфері безпеки від початку правління адміністрації Джо Байдена, включно із $43,9 млрд від початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, повідомляли в Пентагоні 26 жовтня. Того самого дня США оголосили про останній на цей момент пакет військової допомоги на $150 млн.

Зараз у США точаться дискусії щодо подальшої допомоги Україні. Зокрема, адміністрація президента США хоче об'єднати допомогу Україні й Ізраїлю в один пакет, щоб підвищити шанси на її виділення, республіканці в Конгресі США хочуть розділити ці пакети й вимагають більшої підзвітності у використанні коштів, які спрямовують Україні.