"Ми чисті, як сльоза". Вучич заперечує, що Сербія продавала снаряди Україні
За словами Вучича, жодної одиниці сербської зброї чи боєприпасів не продали ані Росії, ані Україні, а ті, хто стверджує протилежне – "брехуни і їм має бути соромно, оскільки вони завдають шкоди Сербії".
"Для Сербії, згідно з міжнародним законодавством, є так звані дозволені користувачі, і Сербія може експортувати тільки у такі країни. Ми зробили все відповідно до закону, ми чисті, як сльоза", – сказав Вучич.
Щодо ймовірності експорту зброї в Україну через Туреччину він сказав, що Сербію "захищено додатково".
"Ми додали [пункт контракту], що неможливо реекспортувати боєприпаси, які ми надали Туреччині, без нашої згоди", – сказав Вучич, додавши, що Сербія "нікого не силувала до війни".
Контекст:
Наприкінці лютого у соцмережах з'явилися фото документів, які свідчать про те, що сербська компанія Krusik постачала Україні через Туреччину та Словаччину 3,5 тис. ракет для систем залпового вогню "Град" калібром 122 мм. Достеменності фотографій не підтвердили.
Міністр оборони Сербії Мілош Вучевич заявив у парламенті, що країна не експортує військової техніки та зброї ані до України, ані до Росії, повідомляло видання Nova. "Чи купують приватні компанії на третіх ринках і чи продають компаніям в інших країнах – це не запитання до Сербії. Ми не хочемо бути псевдоморалістами, ми виробляємо озброєння та військову техніку, які використовують у воєнних конфліктах", – додав він.
У компанії Krusik також заперечують такі постачання. У повідомленні наголошували, що компанія не продавала ракет ані Україні, ані турецькій компанії Arca Savunma Sanayi Ticaret Limited, яку вказано в опублікованих документах як експортера.
2 березня в російському МЗС заявили, що уважно стежать за інформацією про те, що Сербія могла брати участь у постачанні боєприпасів Україні, ці дані викликають у РФ "найглибшу стурбованість", і це дуже серйозне питання, "зокрема з погляду російсько-сербських відносин".