"Ми проводимо навчання на своїй території". Путін прокоментував скупчення військ РФ біля кордону з Україною

Путін: Ми не проводимо навчань, підтягуючи свою техніку і особовий склад до державних кордонів США
Фото: EPA
Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ проводить військові навчання "тільки на своїй території". Так він прокоментував запитання про війська Росії біля кордону з Україною на пресконференції в Женеві після зустрічі з президентом США Джо Байденом 16 червня, трансляцію веде "Радіо Свобода".

"Що стосується навчань – ми проводимо навчання на своїй території, так само, як США проводять на своїй території багато навчань. Але ми не проводимо навчань, підтягуючи свою техніку й особовий склад до державних кордонів США", – сказав Путін.

Він стверджує, що "американські партнери роблять це просто зараз".

В інтерв'ю каналу NBC News, яке вийшло 14 червня, Путін також заявляв, що Росія проводила "планові навчання на своїй території", до того ж у кількох регіонах, зокрема на Далекому Сході та в Арктиці.

"У цей самий час США проводили навчання на Алясці, так, на хвилиночку. Ви знаєте про це що-небудь? Ні? Напевно, ні. А я вам скажу, я знаю. Це теж безпосередньо поряд із нашими кордонами, але це на вашій території. Ми навіть на це уваги не звернули", – сказав президент РФ.

Також Путін замість відповіді на запитання, навіщо Росія перекидала війська до кордонів, звинуватив Україну у стягуванні військових і техніки в зону бойових дій на Донбасі.

Контекст:

РФ із кінця березня нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Українська розвідка говорила, що Росія хотіла розширити військову присутність на підконтрольній бойовикам "ДНР" і "ЛНР" території через введення регулярних підрозділів збройних сил РФ, і не відкинула спроби просування російських військ углиб території України.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов говорив 14 квітня, що РФ стягнула до кордону з Україною не менше ніж 89 тис. військових. Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель заявляв 19 квітня, що біля українського кордону сконцентровано приблизно 100 тис. російських військових. Прессекретар Пентагону Джон Кірбі, не називаючи точної чисельності російських сил, зазначав, що "це найбільше нарощування сил, яке ми бачили із 2014 року".

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу 13 квітня сказав, що Росія протягом трьох тижнів перекинула до "західних кордонів" дві армії і три з'єднання повітряно-десантних військ, усіх їх залучено до навчань, які завершаться протягом 14 днів. 22 квітня він заявив, що поставлених цілей досягнуто і що із 23 квітня війська розпочинають повернення в пункти постійної дислокації. Водночас він повідомив, що техніка й озброєння 41-ї загальновійськової армії, які буде залучено до навчань у вересні, залишаться на полігоні Погоново у Воронезькій області.

Росія частково відвела військових з окупованого Криму, але на східному кордоні України, у Воронезькій області, вони залишилися, говорив голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко 28 квітня.

5 травня газета The New York Times із посиланням на високопосадовців адміністрації президента США Джо Байдена повідомила, що Росія відвела кілька тисяч військовослужбовців, але уздовж кордону з Україною залишається ще приблизно 80 тис. військових, що досі є найбільшою кількістю сил, яку Росія накопичила там із моменту анексії Криму 2014 року.

11 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що відведення російських військ від кордону було "символічним" і загроза залишається. Він також звернув увагу на те, що російські військові на навчаннях відпрацьовували не оборонні, а наступальні дії.