Міністр економіки Німеччини про постачання Україні танків Leopard: Цього не можна відкидати
За його словами, ФРН погоджує свої дії з іншими країнами, і рішення надалі ухвалюватимуть "у межах цього коридору".
"Звісно, постачання танків Leopard уряду в Києві можливе", – сказав він.
Він наголосив на "великому імпульсі" в рішеннях Німеччини про передання українській армії великого спектра зброї, зокрема бойових машин Marder.
"Я думаю, що ця динаміка триватиме, доки триває війна. Тепер ми стежимо за тим, щоб усе сходилося", – сказав Габек.
Напередодні президентка Європарламенту Роберта Метсола на тому самому каналі підтримала надання Україні танків Leopard. За словами Метсоли, важливо, щоб Європа і далі підтримувала українців у політичному, гуманітарному і військовому плані. Але також важливо, щоб Європа зміцнила власні сили оборони та стала "справжнім оборонним союзом".
Контекст:
Німеччина від початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї в зони конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.
ЗСУ, зокрема, уже отримали від Німеччини протитанкову зброю, самохідні гаубиці, зенітні самохідні установки Gepard, систему ППО, РСЗВ, а також каски, обмундирування, намети й медикаменти.
Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився давати Україні танки Leopard.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю ARD 11 грудня нагадав, що Німеччина пообіцяла Україні подальші постачання озброєння, але це не стосується бойових танків Leopard 2, про які неодноразово просили в Києві. Він зазначив, що "такого рішення ще не ухвалено, зобов'язань немає", але українська сторона "над цим працює". Водночас Україна "не розуміє лінії аргументації" ФРН, додав міністр.
Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман 27 грудня заявила, що вважає великою помилкою відмову Шольца постачати Україні танки. "З огляду на все, російський наратив працює і заважає декому в канцелярії дати Україні такі необхідні їй танки. Будь-хто, хто фантазує про те, що буде перетнуто "червону лінію" Росії, розповідає історію агресора, а не жертви", – наголосила вона.