У Міноборони є вся інформація про захисників "Азовсталі", але вона засекречена – Маляр

Маляр про захисників "Азовсталі": Інформація є, але вона не є публічною
Фото: Ганна Маляр / Facebook
У Міністерства оборони України є вся інформація про військовослужбовців, яких вивели з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі Донецької області. Про це заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла в ефірі національного телемарафону 30 травня, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Ведуча запитала, чи є у Міноборони списки військовослужбовців, виведених з "Азовсталі", і чи вони верифіковані з російською стороною.

"У нас, звичайно, є вся інформація, але зараз вона секретна. Це пов'язано не лише із самим переговорним процесом, а й із безпекою цих людей. Це персональні дані, це зрозуміло, і тому ця інформація є, але вона не є публічною", – відповіла Маляр.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Завод "Азовсталь" був останнім об'єктом у Маріуполі Донецької області, який утримували українські військові. Там були бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники і поліцейські. До початку травня у бомбосховищах заводу також ховалися від обстрілів сотні цивільних.

У ніч на 17 травня президент України Володимир Зеленський заявив про початок операції з порятунку захисників Маріуполя.

16 травня з "Азовсталі" евакуювали 264 українських військовослужбовців, зокрема 53 тяжкопоранених. Їх перевезли до Новоазовська та Оленівки, які розташовані на території, підконтрольній бойовикам "ДНР".

Пізніше російські та західні ЗМІ повідомляли, що "Азовсталь" покинула ще частина військовослужбовців. За інформацією британської розвідки станом на ранок 20 травня, завод "Азовсталь" покинуло до 1700 українських військових. Зеленський в інтерв'ю, яке вийшло 20 травня, висловив очікування, що вивезення військовослужбовців завершиться найближчими "навіть не днями, а часом". Міноборони РФ того самого дня увечері заявило про завершення виведення українських військових із заводу.

У міжнародній правозахисній організації Amnesty International 18 травня попередили, що серйозно стурбовані долею захисників "Азовсталі".

Зеленський очікує, що Україні вдасться обміняти та повернути додому своїх військовослужбовців і правоохоронців, які були на заводі "Азовсталь". 23 травня у МЗС РФ допустили обмін українських військових, виведених із "Азовсталі".