Міноборони РФ звинуватило Київ в отруєнні російських солдатів. В Офісі президента України порадили не зловживати алкоголем у спеку

Подоляк: Надмірне вживання дешевого неліцензійного алкоголю в 40-градусну спеку разом із протермінованими сухпайками може призводити до непередбачуваних наслідків
Фото: radiosvoboda.org
Міністерство оборони Росії звинуватило Україну у використанні хімічних отруйних речовин проти російських військових. 20 серпня у відомстві заявили, що ще 31 липня солдатів в окупованій Василівці Запорізької області "доправили до шпиталю з ознаками сильного отруєння".

Російські військові медики підтвердили наявність органічної отрути штучного походження – ботулотоксину типу "В", а в міноборони РФ заявили, що "режим [президента України Володимира] Зеленського санкціонував терористичні акти із застосуванням проти російських військовослужбовців та мирного населення хімічних отруйних речовин".

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зі свого боку зазначив, що його завжди дивували постійні спроби російських чиновників різних рівнів пояснювати свої провали "анекдотичними та абсурдними конспірологічними версіями", ніби взятими із провінційних таблоїдів початку 90-х.

"Уважно ознайомившись з офіційною заявою міністерства оборони Росії... та звинуваченням України у використанні "хімічної зброї" (до речі, вони про це говорять з усією серйозністю), можемо сказати таке (теж серйозно): надмірне вживання дешевого неліцензійного алкоголю в 40-градусну спеку разом із протермінованими сухпайками "армії Росії" цілком точно може призводити до непередбачуваних наслідків", – написав Подоляк.

Він наголосив, що українська земля ніколи не буде гостинною до російських окупантів.

"Нескінченне блювання – це ще найкраще, що може на вас тут чекати. Однак розуміємо, що чекати від вас адекватності – невчасно, тому й далі розповідайте "байки доброї волі" про масштабне використання "алкогольної хімічної зброї", – додав Подоляк.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

На початку березня російські ЗМІ почали поширювати пропагандистські меседжі про нібито наявність в Україні військово-біологічної програми.

Після заяв офіційних осіб РФ представниця Білого дому Джен Псакі припустила, що Росія може застосувати в Україні хімічну чи біологічну зброю або використати її в операції "під чужим прапором" (тобто влаштувати провокацію і звинуватити у цьому Україну).

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не розробляє жодної зброї масового ураження, і звинуватив Росію в імовірній підготовці хімічної атаки на Україну. 24 березня на саміті "Великої сімки" (G7) глава держави сказав, що загроза застосування Росією хімічної зброї є реальною.

Того самого дня президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати дадуть відповідь на застосування президентом РФ Володимиром Путіним хімічної зброї в Україні.

Про застосування хімзброї 11 квітня повідомляв полк "Азов". За їхніми даними, окупанти застосували в Маріуполі невідому отруйну речовину, яку скинули з ворожого БПЛА. У постраждалих були дихальна недостатність та вестибуло-атактичний синдром.