Мінреінтеграції України готує законопроєкти про колаборантів та амністію бойовиків – Резніков
Україні потрібен закон, який би визначав, хто такі колабораціоністи, хто підпадає під амністію, а хто – ні, впевнений віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розробляє пакет законопроєктів про колабораціоністів та амністію бойовиків. Про це 18 вересня заявив віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час виступу у Верховній Раді, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Після гарячої фази будь-якого конфлікту обов'язково настає перехідний період. Його важлива частина – це створення механізмів перехідного правосуддя. Це право на правду і право на справедливість, компенсація жертвам агресії, відповідальність", – зазначив він.
Резніков підкреслив, що Україні потрібен закон, який би визначав, хто такі колабораціоністи, хто підпадає під амністію, а хто – ні.
"Мінреінтеграції в тісній співпраці з колегами по уряду запропонує на розгляд парламенту пакет законопроєктів щодо перехідного періоду. Там будуть відповіді і про колаборантів, і про порядок амністії, і багато інших важливих положень. Ми будемо просити вас їх підтримати", – повідомив міністр.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Амністію учасників бойових дій, які не брали участі у скоєнні тяжких та особливо тяжких злочинів, передбачено Мінськими угодами і закріплено в законі "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" (так званий закон про особливий статус Донбасу). Однак ця норма, так само як і інші положення закону, набуде чинності силу тільки після проведення на Донбасі місцевих виборів за українським законодавством. Україна наголошує, що це можливо тільки після виведення російських військ і повернення під контроль Києва ділянки російсько-українського кордону.
Законопроєкт про колабораціонізм обговорювали у Верховній Раді у 2017 році. Передбачали, що українців, які сприяли окупаційній владі, можуть позбавити права обиратися або працювати в українських органах державної влади на строк від 10 до 15 років. Після обрання нового складу парламенту цей законопроєкт вважають відкликаним.