Музей "Голоси Мирних" Ріната Ахметова опублікував історії українців, які постраждали від підриву Каховської ГЕС російськими окупантами
Жителька тимчасово окупованої Нової Каховки Олена поділилася з музеєм своєю історією на умовах анонімності. За її словами, усі чудово розуміли, що дамбу давно замінували зсередини. "Звичайно, люди сподівалися, що підриву не станеться, але це сталося. І всі добре знають, що ГЕС підірвали орки", – розповіла вона.
В Анастасії Іванців у тимчасово окупованих Олешках живуть тато, мама, бабуся, тітка і брат. Її історію також опубліковано на сайті музею. За словами жінки, після підриву Каховської ГЕС її близькі змушені були рятуватися на горищі.
Ліза Євсєєва, архітекторка і громадська активістка з Нової Каховки займається відродженням унікальної техніки різьблення. Розповідаючи свою історію, жінка зізналася, що найтрагічнішою датою для неї стало не 24 лютого, а 6 червня.
Розповісти свою історію музею "Голоси Мирних" можна на сайті проєкту або зателефонувавши за номером безплатної гарячої лінії (800) 509 001.
Контекст:
Уночі 6 червня війська країни-агресора РФ підірвали Каховську ГЕС. В "Укргідроенерго" заявили, що станцію відновити неможливо. Зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, затопило тисячі будинків – переважно в Херсонській області та частково в Миколаївській.
У Херсонській області оголосили евакуацію. На окупованій частині регіону, яка більше постраждала від повені, її провалили, заявляв президент України Володимир Зеленський.
17 червня стало відомо, що російські окупанти не пустили представників ООН на затоплені території лівобережжя Херсонської області.
Увечері 20 червня у МВС України повідомляли, що внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС на підконтрольному Україні правобережжі загинула 21 особа, зокрема п'ятеро – через прицільні постріли росіян. Ще 28 осіб дістали поранення, з них 16 – ліквідатори.
ЗМІ ідентифікували окупантів, які утримували Каховську ГЕС у ніч підриву.
Через підрив дамби у водосховищі стався мор риби.