На блокпості в Бахмуті нардеп Семенченко завадив поліції провести огляд активістів зі зброєю
У Національній поліції Донецької області повідомили, що під час огляду автобуса з активістами було знайдено зброю, яку в правоохоронців забрав присутній там народний депутат і поїхав з нею з місця події. "Українська правда" написала, що йдеться про народного депутата від "Сапомомочі" Семена Семенченка.
Сьогодні близько 13.00 на блокпості в Бахмуті Донецької області поліцейські зупинили автобус "ПАЗ", у якому перебувало близько 20 осіб у камуфльованому одязі, деякі з них були в масках на обличчі. Автобус рухався в супроводі одного з народних депутатів України, повідомляє прес-служба Національної поліції Донецької області.
У поліції зазначили, що під час перевірки салону автобуса в осіб, що перебували в ньому, був виявлений мисливський карабін "СКС", "який мав візуальні ознаки зміни конструкції".
На місце події була викликана слідчо-оперативна група поліції і представник дозвільної системи, проте, як повідомляє прес-служба, народний депутат забрав зброю до себе в автомобіль і поїхав з місця події. Як наслідок правоохоронці не змогли провести необхідні слідчі дії.
"Увезення в зону АТО чи вивезення з неї зброї, навіть у разі наявності дозволу на володіння, є під пильним контролем поліції. У разі порушення правил зберігання і використання зброю буде вилучено, а порушник притягнутий до відповідальності", – йдеться в повідомленні поліції.
За даними "Української правди", народним депутатом, про якого пише поліція, є представник фракції "Самопомочі" Семен Семенченко.
На своїй сторінці у Facebook Семенченко вже прокоментував інцидент.
"Мені там особи, які називають себе журналістами "Української правди", закидають, що я заважаю поліції ДНР, соррі, поліції Донецької області, знущатися над своїми бойовими побратимами, ветеранами, вилучати у них офіційно зареєстровану зброю і взагалі чомусь там перешкоджаю. Так ось. Я зроблю все, щоб допомогти своїм товаришам захистити Україну тут, на блокаді. І можете писати про мене, що хочете. Мені все одно. Тому що знаю, що таке Справжні люди і на чиїй стороні правда", – написав він.
16 лютого керівник харківського відділення громадянського корпусу "Азов" і засновник руху "Східний корпус" Олег Ширяєв заявив, що блокада Донбасу – особиста піар-акція нардепа Семена Семенченка.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. Через це на теплостанціях виник дефіцит вугілля. Блокада поширюється і на постачання антрациту з територій, які контролюють проросійські терористи. До 26 січня були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області.
2 лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області. 6 лютого у поліції заявили, що поблизу міста Часів Яр Донецької області люди в балаклавах намагалися перекрити дорогу і перешкоджали роботі правоохоронців на трасі Бахмут – Костянтинівка.
10 лютого учасниками блокади була перекрита траса Ясинувата – Костянтинівка, де почалися інженерні роботи та облаштування місцевості. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман 14 лютого заявив, що потрібно розмежувати боротьбу з контрабандою та боротьбу з українським народом.
15 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про введення тимчасових надзвичайних заходів в енергетичній системі України. Заходи спрямовані на мінімізацію використання вугілля антрацитової групи.
Сьогодні активісти торгової блокади на Донбасі заявили, що редут "Запоріжжя" в Бахмуті Донецької області оточили підрозділи поліції і співробітників Державної служби по боротьбі з надзвичайними ситуаціями. За даними активістів, правоохоронці готували штурм їхніх позицій.