"На їхніх руках тисячі вбитих". Міськрада Маріуполя показала колаборантів з ОПЗЖ, які допомагають російським окупантам

Мер Маріуполя Вадим Бойченко не відкидає, що кількість загиблих жителів міста може перевищити 20 тис.
Фото: ЕРА

Міська рада Маріуполя Донецької області 23 травня опублікувала в Telegram список місцевих колаборантів з "Опозиційної платформи – За життя”, які допомагають російським окупантам.

"На їхніх руках  знищення Маріуполя та тисячі вбитих, вони коригували ворожий вогонь, унаслідок чого маріупольці залишилися без світла, води, зв'язку та запасів продовольства. Вони – це колаборанти з місцевої фракції партії ОПЗЖ. За власним бажанням ці зрадники примкнули до ворога і зараз продовжують знущатися з маріупольців, які ще залишаються в місті", – ідеться у повідомленні.

Фото: Маріупольська міська рада / Telegram

У міськраді наголосили, що саме ці колаборанти провели хід містом 9 травня.

"Організували свято на кістках, коли пройшли вулицями, на яких ще вчора лежали загиблі маріупольці, з криками "ура". Особи цих гауляйтерів повинен знати кожен. Усі колаборанти понесуть покарання за скоєні злочини проти свого міста та країни", – зазначили у міськраді.

У списку опинилося дев'ятеро представників ОПЗЖ:

  • Іващенко Костянтин;
  • Істратов Вадим;
  • Хаджинов Дмитро;
  • Бурлаков Сергій;
  • Калачова Вікторія;
  • Агібалов Валерій;
  • Карпенко Олена;
  • Хармишев Євген;
  • Сотникова Наталія.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря, до війни там жило приблизно 500 тис. людей. Бої за Маріуполь точаться із 24 лютого, проте окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби й обстрілювати. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів. Евакуацію мирних жителів із міста у квітні окупанти заблокували на кілька тижнів.

21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину міста росіяни "давно захопили". У місті на той момент залишалося понад 100 тис. людей.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко не відкидає, що кількість загиблих жителів міста може перевищити 20 тис. осіб.

Останнім об'єктом у Маріуполі, який утримували українські військовослужбовці, був завод "Азовсталь". Там були бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та поліцейські. У бомбосховищах заводу також досі були сотні цивільних.

Генеральний штаб ЗСУ повідомив пізно ввечері 16 травня, що з "Азовсталі" евакуювали 264 українських військовослужбовців, зокрема 53 тяжкопоранених. Їх перевезли до Новоазовська та Оленівки, які розташовані на території, підконтрольній бойовикам "ДНР". У Генштабі ЗСУ та Міноборони України повідомили, що евакуйованих захисників Маріуполя планують обміняти.