На контрольно-пропускних пунктах західного кордону зникли черги
Згідно з даними, на виїзді до Польщі немає черг на пунктах пропуску "Ягодин", "Устилуг", "Угринів", "Рава-Руська", "Смільниця" і "Шегині".
На пішохідному переході "Грушів" зафіксували 50 пішоходів, на "Краковці" – 30 пішоходів.
На виїзді до Словаччини у пунктах пропуску "Малий Березний" та "Ужгород" теж черг немає. На пішохідному пункті пропуску "Малі Селменці" у черзі було приблизно 20 пішоходів.
На всіх пунктах виїзду до Угорщини, Румунії та Молдови не зафіксували черг ані автомобілів, ані пішоходів.
За тиждень від моменту початку повномасштабного вторгнення та війни Росії проти України з країни виїхало 1 млн осіб, повідомив верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні зокрема реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
Українська влада повідомляє, що окупанти відмовляються надавати гуманітарні коридори для виведення мирного населення із зони бойових дій.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
За даними української влади станом на вечір 2 березня, окупанти втратили майже 9 тис. осіб особового складу. Також знищено десятки літаків, вертольотів, артилерійських систем, сотні бойових броньованих машин та іншої техніки російської армії. Кількості полонених окупантів українська влада не розкриває. У міноборони РФ 2 березня відзвітували про 498 загиблих російських військовослужбовців.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Станом на 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.