На літаку, яким Шмигаль прилетів у Канаду, було зображено три емодзі, які просять винищувачі для України
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який 11 квітня прибув у Канаду, у Twitter опублікував фото з аеропорту, де його зустрічали канадські чиновники.
На фото також потрапив літак, яким Шмигаль прилетів у Канаду. Зовні, біля виходу із салону, було зображено три емодзі, які просять винищувачі для України.
Після Канади прем’єр-міністр України планує відвідати США.
Україна закликає партнерів передати їй багатоцільові винищувачі Серед моделей, які підходять ЗСУ, переважно називають F-16.
На сьогодні лише Польща і Словаччина погодилися надати Україні бойові літаки. 17 березня уряд Словаччини схвалив постачання Україні 13 бойових літаків МіГ-29 радянського зразка, 23 березня міністр оборони Ярослав Надь повідомив, що чотири з них уже передали Україні. 3 квітня стало відомо, що перші літаки Україні надала й Польща.
Передання польських і словацьких МіГ-29 дещо посилить можливості винищувальної авіації Повітряних сил ЗСУ у виконанні поточних бойових завдань, але в жодному разі не вирішить питання контрнаступу й перемоги України, зазначив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат. Він додав, що у складі Повітряних сил є п'ять винищувальних бригад, три з них мають на озброєнні МіГ-29.
Контекст:
Канада послідовно підтримує Україну в боротьбі з російськими загарбниками, 2022 року вона виділила понад 5 млрд канадських доларів ($3,76 млрд) на військову, фінансову, гуманітарну допомогу, ідеться на сайті уряду країни. Зокрема, у неї входять ЗРК NASAMS із відповідними боєприпасами, 39 бойових броньованих машин підтримки, протитанкова зброя, гаубиці M777 і боєприпаси до них.
Крім того, Канада входить у коаліцію з надання Україні західних танків. Країна доправила в Європу чотири Leopard і анонсувала постачання ще чотирьох.
Протягом останніх 12 місяців Оттава надала Києву військове спорядження на суму понад $1 млрд, зазначила The Globe and Mail. Крім того, бюджет канадського уряду на 2023 рік передбачає новий кредит у розмірі $2,4 млрд для України.
Президент України Володимир Зеленський 4 квітня провів телефонні переговори із Трюдо. Вони обговорювали нову фінансову допомогу Канади Україні й потреби ЗСУ перед планованим контрнаступом.
11 квітня Канада оголосила про надання Україні чергової партії військової допомоги. За словами міністерки оборони Аніти Ананд, у неї входять 21 тис. штурмових гвинтівок, 38 кулеметів і понад 2,4 млн набоїв.