У Миколаївській області, за винятком кількох сіл на півдні, орків майже не залишилося – Кім G

ЗСУ контролюють майже всю Миколаївську область, за винятком кількох населених пунктів
Фото: EPA
Збройні сили України взяли під контроль практично всю Миколаївську область, розповів в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону голова Миколаївської обласної державної (військової) адміністрації Віталій Кім.

"У нас в області їх практично не залишилося. [Вони залишаються у] Снігурівці та кількох селах на півдні. Але через те, що ці орки, потвори, нічого не можуть зробити, вони обстрілюють наше місто дистанційно зі "Смерчів", – розповів Кім.

На його думку, так російські окупанти хочуть посіяти паніку і завдати максимальної шкоди жителям міста.

"Одночасно вони закидають фейки, що "ми тут ідемо, у нас 1 тис. танків, 700 ракетниць, 5 тис. людей". Але їх там немає. Вони, навпаки, передислоковуються, загоюють свої рани, вивозять техніку лагодити (уже не кидають), окопуються і бояться. Сидять в окопах, сцять і чекають, що ми на них нападатимемо. Вони підло воюють", – сказав голова регіону.

Гордон запитав, чи великі руйнування у Миколаєві через атаки російської армії.

"Не сказав би. У Миколаєві найбільша руйнація – це ОДА. Є багато зруйнованих лікарень, шкіл, куди вони влучили... В одну казарму влучили. Багато пошкоджень. По області понад 2 тис. будівель або зруйновано повністю, або пошкоджено", розповів Кім.

Він пояснив, що вважає руйнування у регіоні не дуже великими, бо бачив масштаб руйнувань в інших містах, зокрема у Маріуполі Донецької області та Києві.

"Усе пізнається в порівнянні. Поки що (сподіваюся, і надалі) – не сильно [пошкоджено інфраструктуру]", сказав голова ОДА.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Російська армія атакувала Миколаїв із першого дня вторгнення, з 24 лютого. На початку вторгнення запеклі бої відбувалися за Миколаївський міжнародний аеропорт та аеродром Кульбакине на околиці міста.

Окупанти обстрілювали житлові квартали з реактивних систем залпового вогню "Смерч" та "Ураган", завдавали авіаударів. Уранці 29 березня окупанти завдали ракетного удару по Миколаївській ОДА, унаслідок якого загинуло 36 людей, зокрема секретарка Кіма.

16 березня Кім повідомив, що у Миколаївській області українські військовослужбовці "відсунули лінію фронту". 5 квітня радник глави Офісу президента України Олексій Арестович заявив, що у Миколаївській області російських військовослужбовців не залишилося і що вони готуються покинути Херсон – єдиний обласний центр, який захопили.

Наприкінці березня окупанти почали відводити війська з північних областей України – Київської та Чернігівської. 2 березня Міністерство оборони України повідомило, що всю Київську область звільнено від окупантів. 4 березня у Чернігівській ОДА розповіли, що окупанти відійшли від Чернігова та виходять з інших населених пунктів регіону, а 5 квітня оперативне командування "Північ" повідомило, що взяло під охорону державний кордон України в Чернігівській області. Генштаб Збройних сил України заявляв, що російські окупанти завершують перегрупування виведених військ та підготовку до наступальної операції на сході України, щоб повністю захопити території Донецької та Луганської областей.