На захоплених територіях Донецької та Луганської областей окупанти розпочали нову хвилю примусової мобілізації – ГУР Міноборони

У ГУР розповіли про примусову мобілізацію на окупованих територіях
Фото: EPA
На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей окупанти з 1 серпня влаштували нову хвилю примусової мобілізації. Про це повідомила пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України у Telegram 7 серпня.

"У складі структурних мотострілецьких підрозділів 2-го армійського корпусу (Луганськ) російських окупаційних військ проводиться формування нових та відновлення боєздатності наявних мотострілецьких батальйонів. У Луганську за 40 хвилин на ринку забрали два автобуси чоловіків, більшість із яких – вантажники. В Алчевську чоловіків забирали посеред вулиць. Населення обурене, чоловіки переховуються", – ідеться в повідомленні.

У ГУР зазначили, що примусова мобілізація триває у багатьох населених пунктах.

"Наприклад, на вулицях міста Хрустальний збільшилася кількість патрулів, які без пояснень забирають осіб чоловічої статі у військкомат. Продовжуються облави по підприємствах і комерційних установах, де працюють чоловіки, придатні до військової служби. Водночас поширюється невдоволеність серед уже мобілізованих чоловіків ОРДЛО жахливим ставленням командування в окупаційній армії до місцевого особового складу. Зокрема, поширюється інформація, що росіянам видають сучасні бронежилети й каски, а місцевим – амуніцію зразка 1941–1945 років", – повідомили у відомстві.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Із самого початку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

28 травня Генштаб ЗСУ повідомляв, що у РФ проводять приховану мобілізацію.

За оцінкою Генштабу ЗСУ, з урахуванням приватних військових компаній та мобілізаційного резерву Росія залучила до війни проти України приблизно 330 тис. осіб станом на 16 червня.

27 червня британська розвідка підтвердила, що в Росії – брак резервістів для війни в Україні, але вона не хоче розпочинати офіційну мобілізацію.

За інформацією американського Інституту вивчення війни станом на 2 серпня, у чотирьох областях Росії формують добровольчі батальйони для війни в Україні.