На окупованому Джарилгачі пожежі знищили заповідну зону, збитки оцінюють у мільярди гривень – директорка природного парку

На відновлення заповідних ділянок потрібні десятки років, заявила директорка природного парку "Джарилгацький"
Фото: depositphotos.com (архів)

Майже тиждень триває пожежа на Джарилгачі в Херсонській області, вогонь знищив усю заповідну зону природного парку на території понад 1500 га. Про це директорка національного природного парку "Джарилгацький" Ірина Сабашенко сказала 10 серпня в коментарі "Суспільному".

За словами Сабашенко, вогнем знищено заповідну зону, де сконцентровано основну частину степових екосистем острова і популяції всіх рідкісних тварин, які є на острові, а також концентрується найбільша кількість копитних.

"Наявні рослинні групи, які зараз знаходяться під загрозою зникнення, занесені до Зеленої книги України, належать до рідкісних і рослин, які зникають. Це угруповання формацій меч-трави болотної, ковили дніпровської, ковили волосистої, гвоздики бессарабської, золотобородника цикадового та інші", – сказала директорка парку.

За її оцінкою, на відновлення степової, лугової, солончакових ділянок потрібно в середньому від чотирьох-п’яти до 8–12 років, тамариксових заростей – потрібно 15–30 років. Збитки ще підраховують, точних даних немає, оскільки пожежа триває, але збитки вже оцінюють у мільярди гривень, зазначила Сабашенко.

Як повідомила "Суспільному" жителька одного з населених пунктів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонської області, пожежу на острові було видно з узбережжя Джарилгацької затоки за 10 км від неї. Дим видно вже кілька днів.

Контекст:

Джарилгач – безлюдний острів в акваторії Чорного моря на півдні Херсонської області. На його території розташований Джарилгацький національний природний парк, створений 2009 року. Джарилгацька затока має статус водно-болотних угідь міжнародного значення.

Генштаб ЗСУ у травні повідомляв, що окупаційні війська за допомогою піску з'єднали Джарилгач із материковою частиною Херсонської області в районі населеного пункту Лазурне. Українські військові наголошували, що це зроблено, аби використати природоохоронну територію національного парку для військових потреб. Зокрема, окупанти облаштували на острові військовий полігон.

У червні експерти повідомляли, що на острові Джарилгач окупанти пожежею знищили всю рослинність.