У Полтавській області запрацював Штаб посівної кампанії

Працівників та техніку, які залучені у посівній кампанії, бронюють від мобілізації та вилучення
Фото: depositphotos.com
Рада оборони Полтавської області ухвалила комплекс рішень щодо проведення посівної кампанії в умовах воєнного часу, повідомив у Telegram-каналі голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

"Зараз активно готуємось до весняно-польових робіт, щоб засіяти 1,4 млн га і забезпечити продовольчу безпеку України", – наголосив він.

Зокрема, створено Штаб посівної кампанії, який працюватиме над усуненням усіх нагальних проблем, які виникають в аграріїв.

Також створено базу даних наявності насіння та добрив, сформовано резерв пального. Окрім того, було вирішено, що "для пересування техніки під час комендантської години та через блокпости не потрібні спецдозволи, а працівники та техніка, задіяні в посівній кампанії, бронюються від мобілізації та вилучення", проінформував Лунін.

Він додав, що керівництво області працює на "економічному фронті" – зокрема над отриманням підприємствами держзамовлень.

"Половина закладів харчування та закладів сфери послуг на Полтавщині вже працюють. Підприємства легкої промисловості вже завантажені на 60%. Але ми маємо продовжувати збільшувати потужності", – переконаний очільник області.

Станом на сьогодні область прийняла на постійне проживання 16 тис. переселенців.

"Нам вдалося евакуювати понад 100 тис. людей із Сумської області, ми передали до Сумської та Харківської області близько 1300 тонн гуманітарних вантажів", – написав Дмитро Лунін.

Контекст:

У Генштабі ЗСУ заявили, що російські війська хаотично мінують місцевість і знищують сільськогосподарську техніку в окупованих районах, що загрожує початку посівної кампанії в окремих регіонах України.

У тих районах Миколаївської області, де не було окупантів, вже почалася посівна. У тій частині, де війська РФ відступили, відбувається розчищення та підготовка до посівної.

Міністерство агрополітики запустило спеціальний сайт agrostatus.org, на якому аграрії можуть зареєструватися та розповісти про проблеми, які у них можуть виникнути під час посівної. У міністерстві пообіцяли допомогти кожному їх вирішити.

Уряд запустив програми додаткової фінансової підтримки, щоб за першої можливості в Україні розпочалася посівна кампанія. Українські сільгоспвиробники можуть отримати кредит під 0%, а держава гарантує перед банками 80% від суми такого кредиту.

За даними аналітичного сайта The Observatory of Economic Complexity, Україна є п'ятим за величиною експортером пшениці (після Росії, Франції, США та Канади), на її частку припадає приблизно 7% світових продажів.

Директор-виконавець Всесвітньої продовольчої програми Девід Біслі заявив, що війна в Україні може стати причиною зростання світових цін на харчові продукти, що призведе до катастрофічних наслідків для найбідніших верств населення в різних країнах. Він сказав, що від постачання зернових з України дуже залежать Ємен, Сирія, Туніс та Ліван.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький розповів 11 березня, що Україна виробляє продукції вп'ятеро більше, ніж споживає, тож запасів продовольства для внутрішнього споживання достатньо.