На просуванні ЗСУ "сірою зоною" наполягає Турчинов, за чутками, майбутній кандидат у президенти – Foreign Policy
Секретар РНБО України Олександр Турчинов очолює "партію яструбів" в українській політиці, пише американський журнал Foreign Policy.
Прихильники військового вирішення конфлікту на сході держави стають усе популярнішими серед населення України й додають ваги в політикумі. Про це йдеться в статті журналіста Айзека Уебба, опублікованій у свіжому номері американського журналу Foreign Policy.
Лідером "партії яструбів" видання вважає секретаря Ради національної безпеки та оборони Олександра Турчинова. Зазначається, що він є прихильником поступового просування армії "сірою зоною", так званого повзучого наступу. Прикладом цього став перехід під контроль Збройних сил України селища Новолуганське Донецької області.
Секретар РНБО також виступав за повну економічну ізоляцію окупованої території.
Позиція Турчинова, ймовірно, продиктована його політичними амбіціями, припускає автор статті.
"За чутками, Турчинов придивляється до посту президента в майбутньому", – пише Foreign Policy.
Народна підтримка такої позиції приводить до зміни риторики тих, кого в Києві прийнято вважати "партією миру", зокрема, президента Петра Порошенка, продовжує Уебб. Раніше миролюбні посили Порошенка сприймалися як протиставлення більш войовничим заявам колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Однак після відставки останнього президент "підхопив мантію воїна", зазначає видання.
"Відсутність опозиції до воєнної риторики Порошенка означає, що все більше людей дотримуються ідеї, що миру можна досягнути лише шляхом війни", – йдеться в статті.
Ще одним фактором, який ускладнює досягнення миру, стала зміна адміністрації США, вважають в Foreign Policy. Близький до Банкової віце-президент Джо Байден уже не зможе схиляти Порошенка до дотримання Мінських угод і стримувати "яструбині імпульси Києва".
"Сьогодні багатьох у Вашингтоні і в світі стривожила ескалація насилля, що сприймалася як дія осмілілого Кремля. Однак бойові дії на сході України сьогодні є набагато складнішою подією, підживленою як внутрішніми, так і міжнародними чинниками", – підсумовує журналіст.
Збройний конфлікт на сході України розпочався в квітні 2014 року. Бойові дії ведуться між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.
Останнє загострення сталося в районі Авдіївки 29 січня, коли проросійські бойовики посилили обстріл промзони, що знаходиться під контролем ЗСУ. Президент Порошенко підкреслював, що сили АТО мають наказ у разі необхідності відповідати на вогонь противника.