У Рівненській області заміновано весь прикордонний периметр, тільки безумець наважиться полізти в Поліський котел – ОВА

Жителі Рівненької області щодня приходять копати протитанкові рови, а також допомагають робити відповідні огорожі та фортифікаційні споруди, зазначили в ОВА
Фото: Віталій Коваль / Facebook
На тлі повідомлень про ймовірний повторний напад РФ із боку Білорусі на півночі Рівненської області активно будують інженерні та фортифікаційні споруди, а також протитанкові рови.

Про це 15 січня у Facebook повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Віталій Коваль.

"Усі 229 спільних кілометрів із республікою Білорусь зміцнюються настільки, щоб російські війська не змогли пройти вглиб нашого регіону. Якщо влада Білорусі дозволить їм розпочати наступ", – написав керівник ОВА.

За словами Коваля, у місцевого населення "бойовий настрій".

"Вважайте, це ще одна армія. Люди готові захищати свою територію. Історично північ Рівненщини – це край партизанської слави. Тут завжди був сильний рух опору. Їх не змогла схилити ні фашистська Німеччина, ні все забороняюча і контролюча радянська влада. Тут живуть люди, які нікому не дозволять прийти до їхніх будинків, образити їхніх дітей, дружин і матерів", – зазначив голова Рівненської ОВА.

Коваль розповів, що місцеві жителі щодня приходять копати протитанкові рови, а також допомагають робити відповідні огорожі та фортифікаційні споруди.

Також у Рівненській області "щоденно проходять бойові злагодження, відточують навики стрільби, тактику і стратегію війни" ЗСУ, тероборона, прикордонники й добровольці, додав голова ОВА.

"У нашому регіоні весь прикордонний периметр заміновано. До того ж північ Рівненської області – це суцільні ліси і болота. Тільки безумець наважиться полізти в цей, як ми називаємо, Поліський котел. Північ Рівненщини перетвориться на криваві болота, якщо Росія відкриє ще один фронт із боку Білорусі, – наголосив Коваль. – Чи готова Рівненщина відбити напад ворога з боку Білорусі? Так, ми готові. Готові боротися і перемогти за нашу незалежність".

Контекст:

Російські війська із 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь практично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних та авіаударів.

10 жовтня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що домовився з лідером РФ Володимиром Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

20 грудня стало відомо, що РФ почала перекидати на південь Білорусі військову техніку, яку раніше привезли на полігони країни разом із мобілізованими росіянами.

У ДПСУ заявили 27 грудня, що поки що не фіксують створення в Білорусі наступального угруповання. За даними Генштабу ЗСУ, Росія тримає біля кордонів з Україною вдвічі менше військових, ніж перед вторгненням 24 лютого (22 тис. проти 45,5 тис. окупантів), водночас у Білорусі зараз перебуває до 11 тис. російських військових і понад 400 одиниць військової техніки.

Авіапідрозділи ЗС Росії і Білорусі з 16 січня до 1 лютого 2023 року проведуть спільні льотно-тактичні навчання, під час яких використовуватимуть усі аеродроми і полігони ВПС і військ ППО, повідомляли у міноборони Білорусі. 8 січня до Білорусі прибув авіаційний складник ВКС ЗС РФ.

У Пентагоні 9 січня 2023 року заявили, що не бачать ознак того, що Білорусь має намір вступати у війну Росії проти України.

11 січня до Білорусі прибув черговий ешелон із військовою технікою, військовослужбовцями РФ і боєприпасами.