На території Білорусі зараз є 24 літаки і вертольоти РФ – "Беларускі Гаюн"

Спостерігачі порахували, скільки російської авіатехніки залишилося на аеродромах у Білорусі
Фото: wikipedia.org
Моніторингова група "Беларускі Гаюн" 12 квітня оприлюднила в Telegram чисельність авіаційного угруповання, яке Росія й далі тримає у Білорусі.

Зазначають, що із жовтня 2022 року в межах розгортання так званого регіонального угруповання військ, а також після спільного льотно-тактичного навчання ЗС РФ розмістили в Білорусі авіаційне угруповання.

Наразі там є вісім бомбардувальників, зокрема шість Су-34 та два Су-24МР. Їх розмістили на аеродромі Барановичі.

Там же розміщені винищувачі – чотири Су-30/Су-30СМ 14-го винищувального авіаційного полку військово-космічних сил РФ.

У Мачулищах розмістили гелікоптери – 12 одиниць Мі-8 та Мі-24.

Загальна кількість авіатехніки становть 24 одиниці.

У групі нагадали, що 6 квітня авіаційне угруповання ВКС РФ у Білорусі суттєво скоротилося: у РФ вибули три винищувачі-перехоплювачі МіГ-31К і два винищувачі Су-30СМ. До цього 2 березня літак далекого радіолокаційного виявлення А-50У після пошкоджень вилетів на 325-й авіаційний ремонтний завод у Таганрозі.

Контекст:

Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних та авіаударів.

Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України, але нібито "нікого не вбиває і нікуди не скеровує своїх військових". У РНБО України вважають, що президент РФ Володимир Путін схиляє Лукашенка до прямої участі у воєнних діях.

16 лютого 2023 року Лукашенко заявив, що "готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному поки що випадку": якщо з України "хоч один солдат прийде на територію Білорусі". Водночас він наголосив, що білоруси не хочуть війни.

1 квітня Генштаб ЗСУ заявив, що керівництво Білорусі й далі підтримує російську агресію проти України. Зокрема, на території Білорусі навчають територіальні підрозділи російської армії.