"На українські міста падають тисячі бомб, гинуть жінки й діти". Українські металурги звернулися до російських колег

Українські металурги закликали російських колег не мовчати, а голосно висловити свою позицію, оскільки саме в їхніх руках можливість зупинити повномасштабну війну у Європі
Фото: depositphotos.com

Українські гірники та металурги, працівники компанії "Метінвест", звернулися до колег із РФ і закликали зупинити війну, у якій щодня з обох боків гинуть діти.

"Уроки історії, зокрема історії недавньої, погано вивчили у Кремлі, і безславний кінець Гітлера теж їх, схоже, нічого не навчив", – висловили жаль українські металурги.

Українські металурги закликали російських колег не мовчати, а голосно висловити свою позицію, бо саме у їхніх руках – можливість зупинити у Європі повномасштабну війну.

"Якщо вам дороге життя дітей і близьких, якщо вас шокують, жахають і обурюють численні й безглузді смерті громадян Росії та України – не мовчіть! У ваших руках можливість покласти цьому край, сказавши своє гучне "Ні війні!" – закликали металурги й гірники України.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган".

Жертвами російської агресії стали, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. На 2 березня загинула 21 дитина.

У Росії стверджують, що на 2 березня від початку війни загинуло 498 російських військовослужбовців, ще 1597 дістали поранення. За даними України, втрати російської сторони загиблими становили вже майже 9 тис. людей. Кількості полонених окупантів українська влада не розкриває.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. До 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.