На Заході вважають, що ЗСУ можуть обороняти Бахмут ще місяць або піти "протягом тижня" – CNN

Українські сили за потреби зможуть організовано покинути Бахмут, вважають опитані CNN неназвані західні чиновники
Фото: Міністерство оборони України / Instagram (архів)

Збройні сили України, як і раніше, можуть обирати варіанти, як діяти в Бахмуті Донецької області – захищати місто чи відійти, повідомляє 8 березня СNN із посиланням на неназваних західних офіційних осіб.

Західні офіційні особи заявили, що Україна поступилася росіянам частиною території Бахмута і українські сили оборони "оточені з трьох сторін", оскільки вважали за краще "обмінювати цей простір на якийсь час".

Вони визнали, що Росія "зайняла територію", але уточнили, що ця територія є відкритою місцевістю" – вона не була забудованою територією і там не було українських оборонних рубежів.

Офіційні особи також заявили, що Бахмут не має оперативного чи стратегічного значення ні для Росії, ні для України, але груднева поїздка президента України Володимира Зеленського до Бахмута "політизувала ситуацію".

Обговорюючи строки, вони сказали, що Україна досі може ввести додаткові війська в Бахмут і вивести їх із нього. Оборона міста, зазначили чиновники, "цілком" може тривати ще місяць або українці можуть "ухвалити рішення піти протягом тижня".

На думку джерел CNN, ЗСУ могли б відійти для підготовки оборонних рубежів, які в них є на захід від Бахмута.

Офіційні особи додали, що українські війська раніше демонстрували вміння організовано відступати, "коли вони відчувають, що це потрібно".

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають уже сім місяців, повідомляли в Генштабі ЗСУ 23 лютого 2023 року. Там зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".

5 березня командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський після чергової поїздки до Бахмута заявив, що бої за місто сягнули максимального рівня напруги.

6 березня на засіданні ставки верховного головнокомандувача головком ЗСУ Валерій Залужний і Сирський були за продовження оборонної операції в Бахмуті.

Попри втрати, окупанти й далі штурмують Бахмут і його околиці, проінформував Генштаб ЗСУ вранці 8 березня. Про оточення міста не йдеться, зазначав секретар РНБО Олексій Данілов 6 березня.

Бахмут може впасти "протягом найближчих кількох днів", допустив 8 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Спікер східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий у відповідь припустив, що в Альянсі, роблячи такі заяви, імовірно, не беруть до уваги того, що українці за рік масштабної війни напрацювали більшу стійкість і міць тактичних рішень.