У Запорізькій області на касетному боєприпасі підірвався місцевий житель
Він дістав травми, його госпіталізували, повідомили в Запорізькій обласній військовій адміністрації.
"У черговий раз наголошуємо: категорично не можна торкатися або брати в руки підозрілі предмети, тим більше ті, що лишилися після ворожої атаки. Це становить реальну загрозу вашому життю та здоров’ю", – нагадали в повідомленні.
У разі виявлення таких предметів потрібно негайно викликати рятувальників ДСНС, додали в адміністрації.
Касетні снаряди небезпечні, зокрема, тим, що, вибухаючи, розкидають некеровані дрібнокаліберні бомби, які можуть самовільно здетонувати через десятки годин. Підходити до них смертельно небезпечно.
Контекст:
Конвенція ООН із касетних боєприпасів, яка набула чинності 2010 року, забороняє використання касетних боєприпасів. Росія, як і США та Китай, не є учасником договору.
Росія, як писали ЗМІ, скидала такі бомби на міста в Сирії, хоча й заперечувала їх застосування.
Із початку вторгнення зафіксовано використання Росією таких боєприпасів у Харківській, Миколаївській, Дніпропетровській та Донецькій областях.
У травні СБУ перехопила розмову російського окупанта, який підтвердив використання в Україні фосфорних та касетних засобів ураження.
Використання Росією касетних бомб в Україні підтверджували міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch.