"На злодієві й шапка горить". Аваков прокоментував рішення російського суду про заочний арешт Марківа
Росія розпочала переслідування військовослужбовця Нацгвардії України Віталія Марківа після того, як їй не вдалося домогтися бажаного результату в італійському суді, заявив глава МВС України Арсен Аваков.
Рішення Басманного суду Москви про заочний арешт військовослужбовця Нацгвардії України Віталія Марківа підтверджує, що Росія намагалася фальсифікувати справу українського нацгвардійця. Про це 11 грудня у Twitter заявив глава МВС України Арсен Аваков.
"Путінський режим фактично визнав свою участь у спробі фальсифікації справи нацгвардійця Віталія Марківа. А коли не вдалося – розпочинає неприховане власне переслідування! Як кажуть у Росії: "На злодієві й шапка горить". Україна ніколи не залишить свого солдата", – підкреслив Аваков.
11 грудня російський суд заочно заарештував Марківа. Йому висунули обвинувачення за статтею про вбивство, скоєне групою осіб за попередньою змовою.
Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства італійського журналіста Андреа Роккеллі та його перекладача Андрія Миронова 24 травня 2014 року в районі Слов'янська. За версією слідства, перебуваючи на горі Карачун, Марків нібито передав інформацію про місцеперебування журналістів.
У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, який нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі. Українські правоохоронці вважають, що загибель італійця і росіянина сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по місцю, де, імовірно, перебував журналіст, пояснювали у МВС.
Італійська прокуратура просила для Марківа 17 років в'язниці. 12 липня 2019 року суд у Павії призначив нацгвардійцю покарання у вигляді 24 років позбавлення волі.
20 листопада 2019 року захист подав скаргу на вирок.
3 листопада 2020 року Марківа виправдали. Він вийшов на волю. 4 листопада Марків повернувся до України та поновився на службі в батальйоні імені Кульчицького.