Найсильнішою санкцією проти РФ буде зброя, яка дозволить Україні отримати перемогу – Зеленський
"Якби всі у світі мали хоча б 10% сміливості, яку маємо ми, українці, то взагалі жодної небезпеки для міжнародного права просто не було б. Жодної небезпеки для свободи народів не було б. Будемо поширювати нашу сміливість. Почнемо спеціальну глобальну кампанію", – заявив президент.
За його словами, певні результати "кампанії" вже є – вони виявляються у введених санкціях проти РФ.
"Але в тому-то і справа – результати поки тільки "певні". Ще не такі, які потрібні, щоб зупинити Росію. Щоб зупинити війну", – сказав Зеленський.
За його словами, у ЗМІ говорять не про те, наскільки реально діють санкції проти РФ, а про те, чому ці санкції важливі. Водночас, зазначив він, якби санкції працювали справді на 100%, то не треба було б пояснювати так докладно, чому вони важливі.
"Тому ще раз наголошую: потрібно більше санкцій. Потрібні ще більш сміливі санкції. Сміливість має бути критерієм для оцінки рішень. Сміливість і практичність. У першу чергу українцям потрібна зброя, яка дозволить нам отримати перемогу на полі бою. І це буде найсильнішою санкцією проти Росії з усіх, які тільки можуть бути", – резюмував президент.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Після вторгнення в Україну Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, групи наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей.
Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, Європейський союз, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного Путіна, а частину російських банків від'єднали від SWIFT. Окрім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.
Також у зв'язку із вторгненням РФ в Україну країни Заходу стали масово відмовлятися від російських газу й нафти та шукати їм альтернативу.
США ввели ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти й газу – і вирішили позбавити Росію статусу найбільшого сприяння (торговельних привілеїв), що дасть змогу підвищити мита та ввести інші обмеження.
Великобританія до кінця 2022 року має намір відмовитися від постачання російських нафти й газу.
Європейський союз поки що тільки розробив план, щоб швидко позбутися залежності від російських енергоресурсів.
6 квітня про нові санкції проти РФ оголосили США, Великобританія та Канада.
7 квітня посли ЄС погодили п'ятий пакет санкцій проти Росії. За даними ЗМІ, він передбачає ембарго на вугілля, але не на газ і нафту.