Нардеп Костенко: Навіть самі білоруси ще не знають, вторгнуться вони чи ні. Але Білорусь є для нас ворогом
З 24 лютого Україна має вважати Республіку Білорусь ворогом, упевнений секретар оборонного комітету Ради, нардеп від "Голосу", ветеран Роман Костенко. Про це він сказав у інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", опублікованому 5 липня.
На запитання, наскільки реальною є загроза вступу у війну білоруської армії, Костенко відповів, що ніхто цього не знає, включно з президентом РФ Володимиром Путіним.
"Думаю, навіть самі білоруси ще не знають, вторгнуться вони чи ні... Але я точно знаю одне: з 24 лютого ми повинні вважати Білорусь ворогом, бо ця країна надала плацдарм для вторгнення Російської Федерації і зараз постачає їй зброю. Ми знаємо, що зі складів Білорусі знімається озброєння та передається Росії", – сказав Костенко.
Він наголосив, що вороги для України – не тільки влада Білорусі, оскільки, на його думку, мовчазна згода жителів країни – теж співучасть у цьому злочині.
"Республіка Білорусь є для нас ворогом, і ми повинні сприймати це саме так, будуючи нашу оборону і ведучи бойові дії. Зрештою ми так і робимо, тому що значна частина наших військ могла би битися за схід, за південь, проводити контрнаступи, але зараз вона тримає оці 1080 км кордону з Білоруссю", – звернув увагу нардеп.
Він нагадав, що перед початком повномасштабного вторгнення влада України до останнього моменту спілкувалася з представниками Білорусі, "і вони запевняли: "Та ми ніколи", – але вторгнення все ж таки відбулося, зокрема і з їхньої території.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російські війська з 24 лютого заходили в Україну, зокрема, з Білорусі, хоча за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.
Північні області України звільнили від росіян на початку квітня, після чого окупанти відійшли, зокрема в Білорусь, і їх перекинули на Донбас.
З території Білорусі Росія періодично запускає по українських об'єктах ракети, також були випадки злітання з білоруських аеродромів літаків, які обстрілювали Україну. 25 червня росіяни вперше завдали авіаційного удару по Україні з повітряного простору Білорусі з далеких бомбардувальників Ту-22, повідомляли в ЗСУ.
Наприкінці травня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність "негайно створювати" оперативне командування біля кордону з Україною і доручив створити "народне ополчення".
Наприкінці червня українська розвідка повідомила, що Росія знову збільшує свою військову присутність у Білорусі, а російські окупанти готують диверсійні групи для закидання в Україну з Білорусі.
Білоруське видання "Зеркало" повідомило 30 червня, що у країні останніми днями почали масово розсилати повістки військовозобов'язаним із наказом прибути до військкоматів без зазначення причин.
Президент України Володимир Зеленський 26 червня звернувся до білорусів і заявив, що їх "втягують у війну навіть активніше, ніж у лютому й навесні". Він закликав "простих людей Білорусі" не брати участі в цій війні.