Нардепи від ОПЗЖ, які фігурують у розслідуванні "Батальйон Монако", повернулися в Україну. Одного з них помітили у Раді – ЗМІ

Нардепи від ОПЗЖ, які фігурують у розслідуванні "Батальйон Монако", повернулися в Україну. Одного з них помітили у Раді – ЗМІ
За інформацією "Української правди", Абрамович і Столар можуть завтра втратити мандати
Фото: apostrophe.ua, Вадим Столар / Facebook
Нардепи Вадим Столар та Ігор Абрамович, обрані від партії "Опозиційна платформа – За життя", діяльність якої було припинено в Україні після початку повномасштабного вторгнення РФ, повернулися в Україну.

Про це, посилаючись на свої джерела, повідомила 12 січня "Українська правда".

За даними видання, обидва перебували за кордоном від початку повномасштабного вторгнення РФ і вперше за цей час приїхали в Україну.

"Українська правда" зазначила, що обидва планували відвідати сьогоднішнє засідання Ради. Абрамович, за даними видання, у парламенті був – джерела ЗМІ надіслали фото нардепа у залі голосувань.

Журналісти пишуть, що є велика ймовірність того, що обидва вже 13 січня можуть втратити свої депутатські мандати.

Як зазначає рух "Чесно", Столар у 2019 році пройшов до Ради під 11-м номером списку ОПЗЖ, Абрамович – під 14-м. Обидва потім увійшли до складу однойменної фракції у парламенті.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію вранці 24 лютого після початку вторгнення російських військ в Україну. Того самого дня президент оголосив в Україні загальну мобілізацію. Воєнний стан передбачає заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, але є низка винятків.

"Українська правда" торік випустила розслідування про українських "VIP-біженців" на Лазуровому узбережжі. Перша частина фільму "Батальйон Монако" вийшла 16 серпня. У ній ідеться, зокрема, про Столара і Абрамовича, які виїхали з країни. Друга частина "Батальйону Монако" вийшла 17 жовтня.

Після виходу першої частини фільму Державне бюро розслідувань розпочало розслідування щодо законності перетину державного кордону військовозобов'язаними громадянами України під час війни проти Росії. За даними ЗМІ, у цьому провадженні фігурує понад 80 осіб.