Невзлін: Жодного впливу на Путіна олігархи не мають, вони не могли прийти і сказати: "Закінчуй цю війну"
За оцінкою Невзліна, у РФ щонайменше 40 мільярдерів.
На запитання, чи могли ці люди прийти до Путіна і сказати: "Не починай цю війну" або "Закінчуй цю війну", Невзлін відповів негативно.
"Ці люди не могли прийти до Путіна і щось таке сказати. Ці люди здали нас 2003 року рівно для того, щоб не мати такої можливості прийти до Путіна, а щоб лягти під Путіна і, так би мовити, ділитися своєю половиною, четвертиною, двома третинами – цього я не знаю. Кожен мав свого Абрамовича в капіталі, тому я не знаю розкладів. Але, відповідно, потім за короткий період усі перебудувалися у вертикально інтегровану структуру, і до Путіна їм було далеко", – сказав він, наголосивши, що "жодного впливу на Путіна олігархи не мають".
У цьому самому інтерв'ю бізнесмен розповів, що Путін більшість рішень ухвалює одноосібно, але іноді радиться з невеликою групою своїх прибічників.
За даними Невзліна, до найближчого оточення Путіна, яке має на нього певний вплив, входить 10 осіб – це бізнесмени, очільники держкорпорацій, високопосадовці, силовики. Насамперед це бізнесмен, головний акціонер банку "Россия" Юрій Ковальчук. Невзлін стверджує, що Ковальчук має на Путіна найбільший вплив.
Окрім того, за інформацією Невзліна, в оточення Путіна входять очільник "Роснефти" Ігор Сєчин, голова "Ростеха" Сергій Чемезов, бізнесмени Аркадій Ротенберг і Геннадій Тимченко (останні двоє) – "це більше по бабках так звані друзі та партнери"), директор ФСБ Олександр Бортников, секретар Радбезу Микола Патрушев, а також кілька високопосадовців адміністрації президента – перші заступники керівника АП Сергій Кирієнко та Олексій Громов і заступник керівника АП Дмитро Козак.
Мільярдер Невзлін: Рішення про повномасштабне вторгнення в Україну визріло у Путіна, коли на зустрічі "Нормандської четвірки" Зеленський відмовився підписати угоду. Читайте повне інтерв'ю
Контекст:
Путін обіймає посаду президента Росії з 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли він був главою уряду. У 2020 році до конституції РФ внесли зміни, які дають змогу Путіну знову балотуватися на посаду глави Кремля у 2024 році.
У 2020 році колишній радник Путіна, російський економіст Андрій Ілларіонов розповів, що до найближчого кола президента РФ тоді входило шестеро людей: Патрушев, Бортников, Ковальчук, Вайно, а також директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін і колишній глава адміністрації президента Сергій Іванов.