Никифоров спростував заяви РФ про те, що Україна відмовилася від переговорів

Никифоров: Україна була і залишається готовою говорити про припинення вогню та мир
Фото: Sergii Nykyforov / Facebook
Прессекретар президента України Сергій Никифоров у Facebook спростував інформацію про те, що Україна нібито відмовилася від переговорів із РФ.

Увечері 25 лютого речниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Україна нібито відмовилася і Київ запропонував перенести переговори на суботу, 26 лютого, пише "РИА Новости".

Никифоров заяву про відмову від переговорів спростував.

"Маю спростувати заяви про те, що ми відмовилися від переговорів. Україна була і залишається готовою говорити про припинення вогню та мир. Це наша незмінна позиція. Ми відповіли згодою на пропозицію президента Російської Федерації. Безпосередньо в ці години сторони консультуються про місце та час проведення переговорного процесу. Що швидше почнуться переговори, то більше буде шансів відновити нормальне життя", – написав він.

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну з метою "демілітаризації і денацифікації".

Приблизно о 5.00 24 лютого збройні сили Російської Федерації атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. За даними радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, Росія застосовує реактивні системи залпового вогню "Град".

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив про введення воєнного стану по всій країні. Верховна Рада затвердила це рішення.

25 лютого Зеленський закликав Путіна сісти за стіл переговорів. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков відповів, що Путін готовий скерувати делегацію до Мінська для переговорів.

Станом на 26 лютого внаслідок бойових дій ліквідовано 3,5 тис. російських військових, трохи менше ніж 200 людей узято в полон.