Німеччина допоможе у розслідуванні злочинів військ РФ в Україні – Бербок
"Ніколи знову" означає, що ми стоїмо на боці України, що ми ніколи більше не допустимо безкарності відносно росіян, які здійснили злочини, вбивць і ґвалтівників. Ми будемо переслідувати їх міжнародним трибуналом і надамо свій персонал для розслідування цих справ", – сказала Бербок.
Міністерка зазначила, що говорила з генеральною прокуроркою України Іриною Венедіктовою під час візиту до Бучі та Ірпеня Київської області.
"Мені стало зрозуміло, наскільки важливим є це розслідування з боку міжнародної спільноти. [Я бачила] жахливі картини вбитих жінок і чоловіків, дітей у німецьких газетах. Але зовсім інше – побути на місці та побачити, де нарешті поховані ці люди, після того, як багато днів лежали просто на вулиці", – додала Бербок.
Вона зазначила, що Німеччина допоможе Офісу генерального прокурора України у розслідуванні, зокрема сексуальних злочинів.
"Гроші є, їх достатньо, але необхідно надати також судово-медичну допомогу з боку Німеччини. Ми будемо допомагати генеральному прокурору України розслідувати сексуальні злочини", – сказала Бербок.
За її словами, Німеччина, зокрема, збиратиме свідчення, які можуть бути використані у розслідуванні, в українців – свідків злочинів російської армії, які зараз перебувають у Німеччині.
Німеччина також допоможе Україні у розмінуванні міст і сіл, щоб люди могли повернутися додому, додала Бербок.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Допомагатимуть у розслідуванні російських злочинів в Україні також Нідерланди.
Контекст:
2 квітня Київську область звільнили від російських окупантів. У населених пунктах регіону виявили сотні вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками.
Частину вбитих виявили у підвальних приміщеннях, частину – на вулицях, декого поховали у братських могилах. Зокрема, у Бучі виявили братську могилу біля храму Святого апостола Андрія Первозванного, з неї дістали 117 тіл, зокрема 30 жінок і двох дітей.
Окрім того, братські могили виявили у селі Мотижин Бучанського району (у ній, зокрема, виявили тіла старости села Ольги Сухенко, її чоловіка та сина), Бородянці (загалом у двох могилах було дев'ять тіл), у селі Бузова Бучанського району.
2 травня в поліції Київської області повідомили, що в регіоні виявили вісім масових поховань 148 мирних жителів, убитих окупантами з РФ.
У Київській поліції зазначали, що загалом у регіоні виявили понад 1200 тіл убитих мирних жителів.
28 квітня генпрокурорка України повідомила, що правоохоронці викрили 10 російських військових, які причетні до тортур мирних жителів Бучі Київської області. Це бійці 64-ї окремої мотострілецької бригади сухопутних військ Росії.