Німеччина та ФК "Боруссія" (Дортмунд) готові допомогти з відновленням стадіону імені Гагаріна у Чернігові – Ткаченко

Стадіон імені Гагаріна в Чернігові російські окупанти бомбардували три ночі поспіль, повідомив представник пресслужби місцевого ФК "Десна"
Фото: Українська Асоціація Футболу / Ukrainian Association of Football / Facebook
Німеччина та футбольний клуб "Боруссія" (Дортмунд) готові допомогти з відновленням зруйнованого російськими окупаційними військами стадіону імені Юрія Гагаріна у Чернігові.

Про це 14 квітня у Facebook, за підсумками переговорів із державною міністеркою з питань культури та ЗМІ відомства федерального канцлера ФРН Клаудією Рот, повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

"Клуб пам’ятає свого гравця і крутого українського футболіста Андрія Ярмоленка. Зі свого боку, ми долучаємо до діалогу мера Владислава Атрошенка та сподіваємося, що ця чудова звістка зможе підтримати чернігівчан", – наголосив Ткаченко.

Стадіон імені Гагаріна в Чернігові окупанти бомбили три ночі поспіль, повідомив в інтерв'ю Zbirna.com, опублікованому 9 квітня, представник пресслужби "Десни" (місцевого футбольного клубу УПЛ, який проводив домашні матчі на арені) Дмитро Дорошко.

"Арена просто у жахливому стані. Стадіон… бомбардували три ночі поспіль. За числами я не згадаю, але вперше прилетів один снаряд у східну трибуну… Удруге прилетіло шість чи сім снарядів із "Градів". Тоді вже були ґрунтовні пошкодження на західній трибуні і тренувального поля, зруйновані туалети стадіону. Трибуну склало повністю, а глибина вирви від снарядів становила приблизно 6 м. А в третьому випадку відбувся авіаналіт. Було скинуто вісім бомб, – розповів Дорошко. – Я не фахівець, але, як на мене, стадіон реконструкції не підлягає".

Фото: Українська Асоціація Футболу / Ukrainian Association of Football /  Facebook

Фото: Українська Асоціація Футболу / Ukrainian Association of Football / Facebook Фото: Українська Асоціація Футболу / Ukrainian Association of Football / Facebook

Контекст:

Окупанти атакували Чернігів від початку повномасштабної війни (24 лютого), вони скидали на місто авіабомби, вели артилерійський вогонь. Армія РФ знищувала мирне населення, говорив мер Атрошенко.

3 березня він зазначав, що руйнування в Чернігові можна порівняти з тими, які були під час бомбардування нацистами у 1941 році. 23 березня Атрошенко сказав, що вже зруйновано майже 60% об'єктів інфраструктури, а 40% будинків у приватному секторі "знищено в пил".

За даними Атрошенка, із Чернігова за час вторгнення виїхало більше ніж половина населення.

3 квітня у Генштабі ЗСУ заявили, що на північному напрямку окупанти завершили відведення підрозділів Центрального військового округу до Росії. За інформацією Генштабу ЗСУ, РФ перегруповує свої війська і зосередила зусилля на підготовці наступу на сході України, мета – окупувати всю територію Донецької та Луганської областей.

Батьки Ярмоленка родом із Чернігівської області. Футболіст народився 1989 року в тодішньому Ленінграді (Санкт-Петербург, РФ). За три роки сім'я гравця збірної України переїхала до Чернігова. У 2017–2018 роках Ярмоленко виступав у складі "Боруссії".